Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, mezun öğrencilerin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredi borçlarına ilişkin sadece ana paranın ödeneceği duyurdu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, alınan bu kararla kredi geri ödemelerinde toplam 26 milyar liranın üzerinde bir yükün gençlerin üzerinden kalkacağını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, mezun öğrencilerin Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) kredi borçlarına ilişkin sadece ana paranın ödeneceği duyurmasının ardından Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati konuya ilişkin açıklama yaptı.

Başkan Erdoğan'dan Üstün Dökmen'e: Kendini bilmez! Başkan Erdoğan'dan Üstün Dökmen'e: Kendini bilmez!

Twitter üzerinden açıklama yapan Bakan Nebati, #TeşekkürlerErdoğan etiketini kullanarak şu ifadelere yer verdi:

"Cumhurbaşkanımız Sayın Erdoğan'ın talimatıyla, müreffeh yarınlarımızın teminatı gençlerimizin üzerindeki yükü kaldırmak için Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu ile yürüttüğümüz koordineli çalışmalar meyvesini verdi.
KYK geri ödemelerinde enflasyon farkı olmaksızın sadece ana para üzerinden geri ödemesi sağlanacak. Aldığımız kararla, kredi geri ödemelerinde toplam 26 milyar liranın üzerinde bir yük gençlerimizin üzerinden kalkmış olacak."