Bakan Selçuk'tan o iddialara yalanlama

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, şair ve yazar Cahit Zarifoğlu'nun kitabının bakanlıkça toplatılması ve yasaklanmasının söz konusu olmadığını bildirdi.

Genel 01.01.2019 - 21:04 01.01.2019 - 21:04

Selçuk, bazı medya organlarında yer alan, şair ve yazar Cahit  Zarifoğlu'nun "Bir Değirmendir Bu Dünya" isimli kitabının toplatıldığı ve  yasaklandığı iddialarına ilişkin Twitter üzerinden açıklama yaptı.

Bakan Selçuk, açıklamasında, "Edebiyatımızın zarif ustası Cahit  Zarifoğlu'nun kitabının bakanlıkça toplatılması ve yasaklanması söz konusu dahi  olamaz. Medyadaki haberler, Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğünün yereldeki bir  kararı olup konu soruşturulmaktadır. Ayrıca şahsıma atfedilen yorumlar bütünüyle  gerçek dışıdır." ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada da konuya ilişkin  medyaya yansıyan gelişmelerin, Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğünün kitap okuma  etkinliğinin tavsiye kararıyla ilgili olduğu ve konunun ayrıca incelendiği ifade  edildi.

Edebiyatın değerli isimlerinden Cahit Zarifoğlu"nun "Bir Değirmendir  Bu Dünya" isimli kitabının toplatılması ve yasaklanmasının söz konusu olmadığı  bildirilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Medyaya yansıyan gelişmeler, Çanakkale Milli Eğitim Müdürlüğünün  kitap okuma etkinliğinin tavsiye kararıyla ilgili olup konu ayrıca  incelenmektedir. Konuyla ilgili Bakanımız Ziya Selçuk'a atfen yansıtılan yorum ve  değerlendirmeler bütünüyle gerçek dışıdır. Sayın Bakanımızın konuya ilişkin  hiçbir açıklama ve değerlendirmesi olmamıştır. İlgili haberler, dikkatli  okunduğunda ifadelerin CHP Çanakkale Milletvekili Sayın Özgür Ceylan'a ait olduğu  anlaşılacaktır."

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@