Bakan Soylu HDP'lilere patladı! Neyin işgalinden bahsediyorsunuz?

HDP Mardin Milletvekili Ebru Günay'ın konuşmasında, Afrin ile ilgili "işgal" kelimesini kullanmasına İçişleri Bakan Süleyman Soylu sert tepki gösterdi.

Siyaset 16.11.2018 - 14:05 16.11.2018 - 14:05

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, İçişleri Bakanlığı ve bağlı kuruluşların 2019 yılı bütçelerinin görüşmeleri sürüyor. Görüşmeler sırasında, HDP'li milletvekilleriyle AK Parti'li milletvekilleri arasında zaman zaman karşılıklı laf atmalar yaşandı.

​GÜNAY: BANA PARMAK SALLAMA

HDP'li Günay, Soylu'ya, "Bana parmak sallama, tehdit mi ediyorsun beni? Ben yasamayım. Neyi nasıl söyleyeceğimizi bilecek durumdayız" karşılığını verdi.

Soylu'nun da "Buraya provokatör olarak gelmişsin" dediği Günay, "Bana bunu söyleyemezsin" diye konuştu.

SOYLU: HANGİ İŞGALDEN BAHSEDİYORSUNUZ

Soylu, "Şehit veren, gazileri olan bir İçişleri Bakanı olarak söylerim. Bu ülkenin bir ferdi olarak derim. Millete saygılı olun. 'Muhalifleri öldürdünüz, işgal' diyeceksiniz… Neyin işgaliymiş? Hangi ülkeden bahsediyorsunuz? Hangi işgalden bahsediyorsunuz? 14 yaşındaki çocuklara Karayılan'ın nasıl tecavüz ettiğinden bahsedin. Öldürülen öğretmenlerden, işçilerden bahsedin. Gelip bakan buraya oturacak, istediğinizi söyleyeceksiniz. Elimiz kolumuz bağlı mı geldik" dedi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@