İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in 'uyuşturucuyla mücadelede başarısız olunduğu yönündeki' sözlerine cevap verdi. Soylu, "Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz. ‘Başbakan olacağın’(!) 15 Temmuz sonrası, uyuşturucu ölümleri 941'den, 2021 sonunda 270’e düştü." dedi.

Belediye Başkanı, Kılıçdaroğlu'na 'sayın cumhurbaşkanım' dedi! Belediye Başkanı, Kılıçdaroğlu'na 'sayın cumhurbaşkanım' dedi!

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin İstanbul İl Başkanlığı’nca düzenlenen 'Anlat İstanbul' programında konuştu.

Akşener, "Uyuşturucu diye bir meselenin benim gezdiğim yerlerde de İstanbul'da da ne kadar önemli olduğunu gördük. Bana Ahlat'ta, İstanbul'da, Ankara'da da söyledi anneler" ifadelerini kullandı. 

Uyuşturucu ile mücadele konusunda sorumluların bazılarının görevini yerine getimediğini söyleyen İYİ Parti Lideri , "Yüz liraya uyuşturucu satılıyorsa bazıları görevini yerine getirmiyor demektir. Her yerde annelerin şikayeti uyuşturucu, demek ki bir yerlerde bozukluk var, bunun düzeltilmesi gerekiyor" dedi.

SOYLU'DAN STAJYER BAKAN ÇIKIŞI

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Akşener'in 'uyuşturucuyla mücadelenin yeterli olmadığı' yönündeki sözlerine “Meral Hanım; siyaseti yanlış öğrenmişsiniz, bunda bizim de payımız var. Uyuşturucuda tarihin en güçlü sonuçlarını alıyoruz. ‘Başbakan olacağın’(!) 15 Temmuz sonrası, uyuşturucu ölümleri 941'den, 2021 sonunda 270’e düştü” diyerek cevap verdi.  

Soylu, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Tarihin en büyük uyuşturucu yakalamalarını yapıyoruz. Uyuşturucunun kökünü kurutacağız… Meral Hanım;  Oturduğun büyükelçilere Batı'nın halini bir sor. Ha unutmadan, Stajyer Bakanlığın döneminde kaptagonu iyi bilirdin. Kaç liraydı sahiden.”