Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ek ders ücretlerinde yüzde 25 artışa gidiyoruz Cumhurbaşkanı Erdoğan: Ek ders ücretlerinde yüzde 25 artışa gidiyoruz

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in “kız okulları” çıkışı eğitim camiasında yankı bulmaya devam ediyor.

Bakan Tekin, kızlarını okula göndermeyen ailelerin, çocuklarını erkeklerle aynı okula göndermek istemedikleri yönündeki serzenişine değindiği konuşmasında, “Veliyi ikna etmek için gerekirse kız okulları da açabilmeliyiz. Veli isterse çocuğunu kız okullarına gönderebilmeli, isterse erkeklerin gittiği okullara gönderebilmeli.” demişti.

Hem karma eğitim hem de kız öğrencilere ayrı okul talebinin haklılığı üzerine yayınlanan bilimsel verilerin ardından vatandaşlar da harekete geçti.

MEB bünyesinde kız okulları açılması için imza kampanyası başlatıldı.

“Milli Eğitim Bakanımızın kızlara özel eğitim modeli hakkındaki teklifini destekliyorum” başlığıyla Change.org sitesinde başlatılan imza kampanyası kısa sürede 86 bini aştı.

İSTEYEN KARMA OKULLARDA DEVAM ETSİN

Kız okullarının toplumda bir “hasret” olduğunun vurgulandığı kampanya duyurusunda, “Bu hasretin tez vakitte dinmesi temennisiyle imza kampanyası başlatmış bulunmaktayız. Bu konunun devlet erkânı tarafından gündeme getirilmesi muhakkak ki halkımızın istekleri doğrultusundadır. Bizlere düşen halk olarak bu konuda devletimizin yanında olduğumuzu belirtmektir. Karma okullarda yine isteyenlerin eğitime devam edebilmesiyle beraber hem kız okulları hem erkek okullarının açılmasını istiyoruz.” denildi.

KAMPANYA SAYFASINA GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ