Bakanlar ayakkabılarını çıkarırken, Konya valisi camiye galoşla girdi

Konya'da Öğretmenler Günü kapsamında düzenlenen etkinlikler sırasında yerel gazete muhabirini, ''Birader sen öğretmen misin, öğretmen gibi otur” sözleriyle uyarmasıyla gündeme gelen Cüneyit Orhan Toprak, bu kez de "galoş" ile isminden söz ettirdi.

Gündem 11.12.2019 - 16:23 11.12.2019 - 16:23

24 Kasım Öğretmenler Günü için düzenlenen etkinliklerde kendisi konuşma yaptığı sırada öğretmen sandığı bir muhabiri bacak bacak üzerine attığı için, “Birader sen öğretmen misin, öğretmen gibi otur” sözleriyle azarlayan Konya Valisi Cüneyit Orhan Toprak, yine gündem oldu.

Cüneyit Orhan Toprak, 7-17 2019 tarihlerinde düzenlenecek olan Hz. Mevlana’nın 746. Vuslat Yıl dönümü Uluslararası Anma Törenleri kapsamında Şems-i Tebrizi Türbesi'ni ziyaret etti.

Ziyarette Çevre Bakanı Murat Kurum ile Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile birlikte çok sayıda bürokrat da yer aldı. Etkinlikler çerçevesinde restorasyonu tamamlanan Şems-i Tebrizi Cami ve Türbesi’nin de açılışı yapıldı.

AYAKKABILARINI ÇIKARMADI

Karar gazetesinde yer alan habere göre, açılışın ardından iki bakan ve protokol heyeti ayakkabılarını çıkarıp camiye girerek dua etti. Vali Çakır’ın ise ayakkabılarını çıkarmak yerine galoş giymeyi tercih etmesi ise dikkat çekti.

OFSAYTA DÜŞTÜ

Camilere galoşla girmenin serbest olmasına karşın valinin eşlik ettiği bakanlar, kapıda ayakkabılarını çıkarınca Vali Toprak, ayakkabısı ile camiye girmiş oldu.

Bakan Kurum ve Bakan Ersoy, galoşla camiye girmedikleri için vali, ayakkabıyla camiye giren tek kişi olarak objektflere yansıdı ve bunun üzerine "Bakanlar valiyi ofsayta düşürdü" yorumları yapıldı. 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@