Barbaros Şansal'dan dikkat çeken 'tesettür' tarifi! İslam'da kadının giyimi nasıl olur?

Tepki çeken açıklamalarıyla sık sık gündeme gelen ünlü modacı Barbaros Şansal, katıldığı bir televizyon programında İslam'da kadının giyiminin nasıl olduğunu açıklayan ifadeleri dikkat çekti.

İslam 20.11.2019 - 13:08 20.11.2019 - 13:08

Sosyal medya üzerinden gerçekleştirdiği skandal çıkışlarıyla tepki çeken ünlü modacı Barbaros Şansal, İslam'da kadının giyiminin nasıl olması gerektiğini anlattığı ifadeler sosyal medyada defalarca paylaşıldı. ''Tesettürü bu kadar güzel anlatan kişinin Barbaros Şansal olması..'' ifadeleri altında yayınlanan görüntü çok sayıda yorum ve paylaşım aldı.

Söz konusu görüntülerde Şansal şu ifaderi kullandı:

“İslam’ın şartlarına ve imanın gerekliliklerine bakmak lazım. Kuran’ı Kerim’e göre İslam kadının nasıl giyinmesi gerektiğinin nasıl davranması gerektiğinin şartları var. Mesleki açıdan bunu irdeliyorum mesela. Göğüs pensi olmaz. Bele oturan elbise olmaz. Belde kemer olmaz. Omuzda vatka olmaz. Takma kol olmaz. Arka ortada dikiş olmaz. Yırtmaç olmaz. Topuklu pabuç olmaz. Takma kirpik, tırnak olmaz. Ağız, burun estetik olmaz. Kulak hizasını geçen topuz saç olmaz. Giysi üzerine mücevher kullanılmaz. O kadar çok şart var. Hatların belli olmaması gerek.”

Yorumlar