Başbakan Yıldırım: Trump, Cumhurbaşkanımız ile Görüşmeye Cesaret Edemedi

Başbakan Binali Yıldırım, TBMM Genel Kurulunda konuştu. Yıldırım "ABD yönetiminin bu kararı hem uluslararası hukuka hem de BM kararlarına aykırıdır, yok hükmündedir." dedi.

Siyaset 11.12.2017 - 21:45 11.12.2017 - 21:45 Bülent DenizBaşbakan Binali Yıldırım, bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada, "ABD Başkanı Trump, Sayın Cumhurbaşkanımızı aramamıştır. Çünkü Cumhurbaşkanımızın görüşü belli olduğu için aramaya cesaret edememiştir." dedi.

Yıldırım'ın konuşmasının satırbaşları şöyle;

(ABD'nin Kudüs kararı) ABD yönetiminin bu kararı hem uluslararası hukuka hem de BM kararlarına aykırıdır, yok hükmündedir.

Sayın Putin'in bugün Türkiye'de olması tesadüfi değildir. Çarşamba günü İslam İşbirliği Zirvesi İstanbul'da toplanıyor. Mesele çok ciddidir.

Bilinmelidir ki Filistin halkı yalnız bırakılmayacaktır.

ABD Başkanı Trump, Sayın Cumhurbaşkanımızı aramamıştır. Çünkü Cumhurbaşkanımızın görüşü belli olduğu için aramaya cesaret edememiştir.

Çözüm oluncaya kadar Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımayacağız.

ABD'deki Ambargo davası

ABD'de devam eden bir dava var. Bu dava hukuki dayanaktan yoksun siyasi bir davadır. Davadan 24 saat canlı yayın yapılıyor. FETÖ'cüler orada kendilerini seferber etmişler.

Bu davanın sanığı olarak çıkıp tanığa dönen bu şahıs, 'Ben yalan söylersem ceza almanktan kurtulacağım' diyor. Biz şarlatanın söylediklerine itibar etmeyeceğiz.

Süleyman Şah Saygı Karakolu eski yerine dönecek

Suriye'de "işler yoluna girdikten sonra" Süleyman Şah Saygı Karakolunun eski yerinde faaliyete geçecek.

TRT HABER


Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@