Cumhurbaşkanı Erdoğan, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile ortak basın toplantısı düzenledi.

Başkan Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları şu şekilde;

Aziz kardeşim saygıdeğer bakanlar sizleri en kalbi duygularımla muhabbetle selamlıyorum. 

Öncelikle bağımsızlık gününü tekrar tebrik ediyorum. İşgalden kurtarılan kadim Azerbaycan topraklarında ikinci havalimanı açılışına katılmak en modern havalimanlarından birini daha açmak bu kadar sıkıntılı dönemden sonra her ülkenin başarabileceği bir iş değildir. 

"BUNLARI KÖŞEYE SIKIŞTIRMAK LAZIM"

İşgal döneminde şu Cebrail'i ne hala getirmişler. AGİT (Avrupa Güvenlik ve İşbirliği Konferansı) AB falan buralara gelip görmüyorlar mı hiç? diye sordum... Gelmiyorlar çünkü buralara gelip Batı'nın yaptıklarını görecekler. Bunları tabi görmek istemiyorlar. Aslında onlar neler yapıldığını biliyorlar.

Lahey Adalet Divanı'na getirerek tazminini istemek lazım. Bu suretle bunları köşeye sıkıştırmak lazım. Batı'yı dünyanın tanıması lazım hep birlikte tanıtmamız lazım.

CHP asgari ücret teklifini arttırdı CHP asgari ücret teklifini arttırdı

Bu tahrip olmuş yer ile yeksan olmuş bu bölgeler ayağa kalkıyor. Köprüleriyle viyadükleriyle, oto yollarıyla yeniden bir Azerbaycan inşa ediliyor. Duyarak değil görerek bu ifadeleri kullanıyoruz.

"ÇOK DAHA ÖNEMLİ BÜYÜK PROJELERİ GERÇEKLEŞTİRMEYE HAZIRIZ"

Çok kısa zamanda tarımda da bu bölgede ciddi neticeler alınacaktır. Karabağ Eylem Planı çerçevesinde başta tarım, yeşil enerji ve akıllı şehirler olmak üzere tüm projelerde Azerbaycan'ın yanında olmaya hazırız. Zaten dayanışma ile attığımız adımlar var. Çok daha önemli ve büyük projeleri gerçekleştirmeye hazırız.

"ARTIK KORKUYA YER YOKTUR"

Artık bütün Karabağ'ın attığı bu adımlardan sonra korkuya yer yoktur. Emin adımlarla Azerbaycan yoluna devam ediyor. Azerbaycan, 44 günlük vatan muhaberesinde verilmeyen hakkını geri almıştır. Barışın kaybedeni olmaz. Bölgemizin geleceğini inşa etmek yegane gayemizdir.

Açılan bu fırsat penceresini en iyi şekilde değerlendirmek gerekiyor.