Başkan Erdoğan'dan, Boğaziçili öğrencilere: "Üniversite içine sızmış teröristler!"

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci'nin makam aracının önünü kesip üzerine çıkan Boğaziçili öğrenciler hakkında Başkan Erdoğan çok sert ifadeler kullandı.

Gündem 05.10.2021 - 16:41 05.10.2021 - 16:48

2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Naci İnci'nin makam aracının önünü kesip üzerine çıkan Boğaziçili öğrencilere çok sert çıktı. Erdoğan, "Bize böyle öğrenciler gerekmez. Bunlar olsa olsa ancak üniversitelerin içerisine sızmış teröristlerdir" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde konuştu.

Gündeme ve yüz yüze eğitime ilişkin değerlendirmelerde bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak Prof. Dr. Naci İnci'nin makam aracının önünün kesilmesi ve aracının üzerine çıkılmasına çok sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Rektörünün arabasının üstüne çıkıp orada tepinen öğrencilerin olduğu bir Türkiye'yi ben kabullenemiyorum. Bize böyle öğrenciler gerekmez. Bunlar olsa olsa ancak üniversitelerin içerisini sızmış teröristlerdir" ifadelerini kullandı.

Yorumlar