CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun başörtüsü için yasa teklifinde bulunacaklarını açıklamasının ardından AK Parti Grup Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, ''Eğer samimiysen yasa değil anayasa düzeyinde sağlayalım'' cevabını vermişti. Erdoğan'ın anayasa teklifine sıcak bakmayan CHP'den ilk açıklamayı Özgür Özel, ''Her gün anayasayı çiğneyen bir anlayışla anayasa değiştirecek halimiz yok.'' ifadeleriyle yapmıştı.

''ANAYASA TEKLİFİNİ MESLİSE GETİRECEĞİZ''

Bakan Varank'tan Davutoğlu'na: Yanına suyundan koydun mu tamam Bakan Varank'tan Davutoğlu'na: Yanına suyundan koydun mu tamam

Özel'in anayasa değişikliği açıklamasına cevap veren Erdoğan, ''Olacağı buydu, zaten. Dürüst değiller. Yasal düzenlemeye gerek yok. Şu an zaten yasal teminat altında. Eğer sen dürüstsen samimiysen gel bu işi anayasa teminatı altına alalım. Kaldı ki anayasada bunu teminat altına alan yasalar var. Bunun hak ve özgürlükler için açık bir şekilde başörtüsü özgürlüğünü oraya koyalım. Anayasa komisyonu ve adalet komisyonu üyeleri çalışıyor. Biz bu teklifi meclise getireceğiz. Meclise getirdikten sonra ne yapacaklar? Desteklemeyecekler. Ne kadar samimi olduğu her zaman olduğu gibi meydana çıkacak.'' ifadelerini kullandı.