BBC sunucusu Paşinyan'ı fena köşeye sıkıştırdı: Barış elçisi değil, işgalcisiniz

BBC HARDtalk programına katılan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, sunucu Stephen Sackur'un açıklamaları karşısında adeta köşeye sıkıştı ve ne diyeceğini şaşırdı.

Dosya 29.09.2020 - 14:27 29.09.2020 - 14:27

Ermenistan ve Azerbaycan arasında yaşanan gerilim dünya gündemine birinci sıradan oturdu. Yaşanan gerilimle ilgili geçtiğimiz aylarda BBC HARDtalk programına katılan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan sunucu Stephen Sackur'un açıklamaları karşısında adeta köşeye sıkıştı

SUNUCUNUN SORULARINI GEÇİŞTİRDİ

Ermenistan’ın işgalci saldırılarıyla başlayan kriz halen çözülebilmiş değil. Türkiye ise ısrarla dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın yanında olduğunu vurguluyor. Tartışmalar sürerken Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, İngiliz BBC kanalında Stephen Sackur’un sunduğu "Hard Talk" programına konuk oldu. Sunucu Stephen Sackur'un Ermenistan’ı suçlayan sorularına cevap veremeyen Paşinyan, konuyu sürekli geçiştirdi.

BM KARARINA GÖRE AZERBAYCAN TOPRAKLARINI İŞGAL ETTİNİZ

Stephen Sackur "Sizin binlerce yıllık tarihinizi burada gözden geçiremeyeceğiz. Ancak yapabileceğimiz tek şey bugünün gerçeklerinden bahsetmek. BM Genel Kurulu kararına göre Azerbaycan'ın işgal altındaki topraklarından tüm Ermeni güçlerinin koşulsuz çekilmesi gerektiği vurgulanıyor. Uluslararası hukuka göre kuvvetleriniz işgal gücüdür. Oraya giriyorsunuz ve bölgenin sizin olduğunu iddia ediyorsunuz. Açıkça belli ki siz barış elçisi değilsiniz. Ermeni güçleri Azerbaycan köylerini bombaladı. Politikalarınız barış elde etmek için tasarlanmış gibi durmuyor. Dağlık Karabağ, Ermenistan'dır demiştiniz. Dağlık Karabağ ve Ermenistan'ın birleşmesinden bahsettiniz. Bu karşı net bir provokasyondu." dedi. Ermenistan Başbakanı ise Azerbaycan’a asılsız suçlamalar yönelterek Ermenilerin binlerce yıldır Dağlık Karabağ’da yaşadığını iddia etti.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@