Bekir Bozdağ'a saldıran saldırgana CHP'li vekil böyle sahip çıkmıştı!

2013 yılında dönemin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kemal Kılıçdaroğlu'nun da bulunduğu Hacı Bektaş Veli'yi anma törenlerinde saldırıya uğramıştı. Olayın birebir şahidi olan Kılıçdaroğlu ise saldırı sonrası yaptığı konuşmada saldırıya değinmemiş ve kınamada bulunmamıştı. Dönemin CHP'li vekili Umut Oran, saldırgana sahip çıkmıştı.

Tarih 22.04.2019 - 14:46 22.04.2019 - 14:46

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na yapılan saldırı sonrası akıllara AK Parti'li isimlere yapılan saldırıların ardından CHP'li isimlerin sergiledikleri tutumlar geldi.

2013 yılında dönemin Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Kemal Kılıçdaroğlu'nun da bulunduğu Nevşehir'deki Hacı Bektaş Veli'yi anma törenlerinde yumruklu saldırıya uğramıştı. Olayın birebir şahidi olan Kılıçdaroğlu ise saldırı sonrası yaptığı konuşmada saldırıya değinmemiş ve kınama yapmamıştı. Yaşanan bu olay sonrası Bekir Bozdağ sosyal medya hesabından bir açıklama yaparak Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirmişti. 

Hacı Bektaş Veli anma törenlerinde Bekir Bozdağ, Hüseyin Satı isimli bir şahsın saldırısına uğramıştı. Yüzüne ve göğsüne darbe alan Bozdağ, güvenlik görevlileri tarafından bölgeden uzaklaştırılmıştı. Bu saldırının ardından Kemal Kılıçdaroğlu bir açıklama yapmamayı tercih etti. Dahası CHP'li Umut Oran'ın saldırgan Hüseyin Satı'yı alnından öpen ve teselli eden görüntüleri günlerce Türkiye gündemini meşgul etmişti.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, kendisine yönelik yumruklu saldırıya ilişkin şu değerlendirmelerde bulunmuştu:

"Anamuhalefet Partisi'nin Genel Başkanı oradaydı. Kılıçdaroğlu'na yumruğun geldiği yeri gösterdim. Daha sonra Kılıçdaroğlu'nun konuşma yapmak için kürsüye çıktığını ancak konuya değinmediğini, saldırıyı kınamadığını gördüm. Gökhan Günaydın, Umut Oran, Durdu Özbolat da saldırgan suçüstü yakalandıktan sonra yanına gittiler, himaye eder tavır içinde oldular. Polise kelepçe taktırmadılar. Şefkat gösterisinde bulundular. Bir alnından öpmedikleri kaldı. Bu da çirkin bir durum. Onu himaye eden, bir tavır takındılar, daha sonra koluna girerek karakola gittiler. Yumruk çok çirkin, siyasi parti temsilcilerinin tutumu, yumruk kadar çirkindir. İnsan suç işlediği zaman suçun muhatabının yanında mı kalmalı, yoksa mağdurun yanında mı olmalı. Yumruğu savcılar yeselerdi ne olurdu merak ediyorum, hakime yumruk atılsaydı ya da CHP'li birine yumruk atılsaydı ne olurdu acaba?''

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@