Belge ve bilgi yağıyor!

Mehmet Sait Yüksel'in kaleme aldığı yazısında belirttiği vekille ilgili sitemize belgeler ulaştırılmaya devam ediyor.

Dosya 23.11.2007 - 22:35 23.11.2007 - 22:35

Geçen hafta yayınladığımız “Kim bu vekil?” ve “Fora kazık kime çakıldı?” başlıklı haberimizin siyasi çevrelerde ve meslek örgütlerinde oluşturduğu yankısı devam ediyor.

Bir meslek birliği örgütündeki yolsuzluğu açıklayan haberimiz üzerine üye birliklerden ve birliğe bağlı odalardan gelen akıl almaz ithamlar, bilgiler ve yolsuzluk belgeleri, bir vekilin yolsuzlukla mücadele eden bir parti içinde yolunu nasıl bulduğunu ve bu parti den vekil olma yolunun nasıl açıldığını göstermek açısından ibretlik vesika değeri taşıyor.

SÖZ KONUSU HABERİ OKUMAK İÇİN TIKLAYINIZ

Şantaj, hile ve muvazaa ile idare edilen ve esnaf kooperatiflerinden toplanan aidatlarla bir sömürge imparatorluğuna dönüşen bu meslek birliğinin, haberimiz üzerine hareketlenen taşra örgütlerine karşı dokunulmazlık zırhı ve özel ilişkiler ağı ile tehditkar bir tutum sergilediği ve yolsuzluğa karşı muhalefet edenleri sindirmeye çalıştığı iddia ediliyor.

Yayın merkezimize ulaşan bilgi ve belgelerde karşılaştığımız gerçekler dudak uçurtan cinsten!!

Haberimiz üzerine hareketlenen birlik üyelerinin gönderdikleri belge ve bilgilerde yer alan akıl almaz iddialara karşı sessizliğini koruyan birlik yönetimi fora kazıklarla ilgili bir açıklama yapmazken, Teşkilat içindeki ahbap-çavuş ilişkisinin gayrı ahlaki boyutlarına ilişkin iddialara karşı nasıl tavır sergileyecekleri merak konusu.

Hakkındaki bir şikayetin dondurulması koşuluyla baskı ve şantaja boyun eğerek başkan vekilliğine getirilen mevcut başkan vekili’nin kendisini sanayi bakanlığına şikayet eden eski muhasebe müdürü ve eski teftiş kurulu başkanı ile hangi şartlar altında çalışmak zorunda kaldığı ve birine 9 milyar, birine 6 milyar maaşı hala neden verdiği açıklanması gereken iddialar arasında yer alıyor.

Habervakti, Ankara haberleriyle konunun üzerine gitmeye devam edecek..

Sorulara, iddialara ve belgelere şaşıracaksınız.

Habervakti

Tarİhe tanik olun..

Yorumlar