Berk Oktay'ın uygunsuz görüntü dava dosyası savcılıkta! Berk Oktay kimdir? İşte o görüntüler

Oyuncu Berk Oktay'ın sosyal medyada uygunsuz görüntülerini yayınladığı iddiasıyla yargılanan eski eşi Merve Şarapçıoğlu hakkındaki dava dosyası, mütalaasını hazırlaması için savcılığa gönderildi.Oyuncu Berk Oktay, uygunsuz görüntülerinin ifşalanmasına ilişkin düzenlenen mahkeme ile gündemde. Berk Oktay kimdir? Berk Oktay'ın uygunsuz görüntülerini kim ifşaladı? Detaylar haberimizde...

Aktüel 29.09.2020 - 18:42 29.09.2020 - 18:42

istanbul 23. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya, "Özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri ifşa etmek" suçundan 2 yıldan 5 yıla kadar hapsi istenen tutuksuz sanık Merve Şarapçıoğlu katılmadı. Şikayetçi Berk Oktay ve taraf avukatları ise duruşmada hazır bulundu.

BERK OKTAY'IN AVUKATLARI: SANIK CEZALANDIRILSIN

Şikayetçi Berk Oktay, önceki ifadelerini tekrar ettiğini belirtti. Oktay'ın avukatları ise sanığın ifadesinin alındığını, tanıkların dosyaya yenilik katmayacağını belirterek, tanık dinlenilmesinden vazgeçilmesini talep ettiler. Berk Oktay'ın avukatlarından Serdar Öktem, dosyaya teknik inceleme raporu sunduklarını belirtip, paylaşımın yapıldığı telefonla ilgili tespitlerde bulunduklarını ifade ederek "Dosya tekamül etmiştir. Şikayetimiz devam etmektedir. Sanığın cezalandırılmasını talep ediyoruz" dedi. 

SANIK AVUKATLARI: TANIKLAR DİNLENSİN

Sanık Merve Şarapçıoğlu'nun avukatlarından Naim Karakaya ise dosyada hiç tanık dinlenmediğini belirterek, tanık dinlenmesi konusunda ısrarlı olduklarını belirtti. Şarapçıoğlu'nun diğer avukatı Pelinsu Demircan ise, "Dosyada bulunan paylaşımlar değişik il ve ülkelerden yapılmıştır. Dosyada bir netlik yoktur. Bu hususların açığa kavuşması için tanık dinlenmesi gerekmektedir" diyerek süre talebinde bulundu. 

DAVA DOSYASI MÜTALAA İÇİN SAVCILIĞA GÖNDERİLECEK

Duruşma savcısı ise dosyanın tekemmül ettiğini belirterek esas hakkındaki mütalaasını bildirmek üzere dosyanın kendilerine verilmesini talep etti. Mahkeme, esas hakkındaki mütalaasını hazırlaması için dosyanın savcılığa gönderilmesine karar verdi. Tanıkların hazır edilmesi halinde dinlenmesine de hükmeden mahkeme, duruşmayı erteledi. 
DAVANIN GEÇMİŞİ

Boşanma davası sürerken Berk Oktay ve Merve Şarapçıoğlu'nun sosyal medya hesapları hacklenmiş ve çiftin mahrem fotoğrafları sosyal medyada yayılmıştı. İlk duruşmada ifade veren sanık Merve Şarapçıoğlu, "Şahsıma ait gmail hesabıma ve bu hesaba kayıtlı icloud ve instagram hesaplarım hacklendi. Telefonumda yer alan Berk Oktay ve şahsıma ait bir takım fotoğraflar ele geçirildi. Bu fotoğrafları ele geçirenler, şahsıma ait instagram hesabımdan 5 dakika arayla paylaştılar. Söz konusu fotoğraflar 4-5 saat hesabımda herkese açık şekilde durdu. Söz konusu fotoğrafların paylaşıldığı hesaplarda benim de mahrem fotoğraflarım paylaşılmıştır. Bu davada mağdur sıfatıyla yer almam gerekirken sanık sıfatıyla yer almam aklıma, vicdanıma sığmamaktadır. " diyerek suçlamayı reddetmişti. 

"KARİYERİM BİTİRİLMEK İSTENDİ" DEMİŞTİ

Şikayetçi Berk Oktay ise boşanmak istediğini söylemesinin ardından fotoğraflarının yayınlandığını belirterek "Ben topluma rezil oldum. İşimden olma tehlikesiyle karşı karşıya kaldım. Kesinlikle suçu Merve hanımın işlediğine eminim. Boşanmak isteyince kariyerim bitirilmek istendi. Umarım en ağır cezayı alır" demişti.

BERK OKTAY KİMDİR?

28 Ekim 1982'de Ankara'da dünyaya gelen Berk Oktay, 2000-2006 yılları arasında moddellik yapmıştır.

Modellik kariyerine 2004 yılından sonra yurt dışında devam eden Berk Oktay, Türkiye'de modellik yaptığı süreçte 100'den fazla defileye çıkmıştır.

Paris'e yerleşen Berk Oktay, Milano, Tokyo, Dubai ve Moskova'da dünyaca ünlü markaların modelliğini yapmıştır.

Özel oyunculuk dersi alan Berk Oktay'ın rol aldığı dizi ve filmler aşağıdaki gibidir:

2007-2008 Tatlı Bela Fadime

2008-2009 Akasya Durağı

2009-2012 Arka Sokaklar (dizi)

2010-2010 Umut Yolcuları

2012-2013 Alev Alev

2013-2014 Benim Hala Umudum Var

2014 Aşktan Kaçılmaz

2015 İlişki Durumu: Karışık

2016 İlişki Durumu: Evli

2017 Savaşçı

BERK OKTAY'IN ÖDÜLLERİ VE ADAYLIKLARI

2016 7.KTÜ Medya Ödülleri En Beğenilen Erkek Oyuncu İlişki Durumu: Karışık

Yeditepe Üniversitesi 4.Dilek Ödülleri Yılın En İyi Komedi Erkek Oyuncusu

Ege Üniversitesi 5.Medya Ödülleri En İyi Erkek Dizi Oyuncusu

5.Fashion Tv Moda Ödülleri Yılın En Moda Dizi Çifti (Ayşegül & Can)

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@