Beşiktaş noktayı koydu! 'Ya imzala ya da kadro dışı'

Beşiktaş'ta geleceği yılan hikayesine dönen Dorukhan Toköz için karar verildi. Yönetim, 24 yaşındaki futbolcuya, ‘Ya yeni kontrat imzala ya da ikinci yarıyı kadro dışında geçirirsin’ restini çekti.

Spor 14.11.2020 - 13:55 14.11.2020 - 13:55

Eskişehirspor ile 2018 yılında bağlarını koparmasının ardından Beşiktaş’a transfer olan Dorukhan Toköz, Kara Kartal’da kısa sürede ortaya koyduğu başarılı performansla önce ilk 11’e ardından A Milli Takım’a yükselmişti. Siyah-Beyazlılar’a, ‘İyi performans sergilersen maaşını artırırız’ sözüyle 350 bin Euro’ya imza atan Dorukhan, her şey iyi giderken önce sakatlanmış ardından yönetim değişikliği sebebiyle kendisine bu konuda verilen garanti yanmıştı.

KAPILARI KAPATMIŞTI

Sağlığına kavuşmasının ardından yeni Beşiktaş Yönetimi’nden istediği yüksek zamlı kontrat talebine olumsuz yanıt verilen Milli futbolcu, belirlediği miktarın yarısının teklif edilmesi sonrasında kapıları kapatmıştı. Genç oyuncu ve menajeriyle uzun süredir yapılan görüşmelerden sonuç alamayan yönetim, son kararını verdi.

'YA İMZA YA KADRO DIŞI!'

Beşiktaş Yönetimi’nin Asbaşkan Emre Kocadağ aracılığıyla Dorukhan Toköz’e, ‘Ya yeni kontrat imzala ya da ikinci yarıyı kadro dışında geçirirsin’ restini çektiği bildirildi.

YÖNETİMDEN SÜRE İSTEDİ

Kısa vadedeki kariyer planlamasını A Milli formayla EURO 2020’y gitmek üzerine yapan Dorukhan’ın, bu gelişme sonrasında düşünmek için yönetimden süre istediği belirtildi. Teknik direktör Sergen Yalçın’ın da oyuncusundan bu konuyla ilgili olarak sorunu çözmesini istediği aksi halde yönetimin kararını uygulamakla yükümlü olduğunu ilettiği kaydedildi.

FENERBAHÇE, SÜRECİ YAKINDAN İZLİYOR

Başarılı futbolcuyu kadrosuna katmayı planlayan Fenerbahçe’nin de süreci yakından takip ettiği ifade edildi.

Yorumlar