Beşiktaş'a 'Che dövmeli' başkan adayı!

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman hakkında ağır ifadeler kullanan Hürser Tekinoktay, 'Beşiktaş'ın Che dövmeli başkan adayı' olarak sosyal medyada ilgi odağı oldu.

Spor 09.05.2019 - 15:47 09.05.2019 - 15:47 Bülent Deniz

Geçen pazar günü yapılması planlanan ancak 12 Mayıs tarihine ertelenen Beşiktaş Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nda başkan adaylığı ile gündeme gelen Hürser Tekinoktay, mevcut başkan Fikret Orman'la ilgili açıklamalarda bulundu.

TRT Spor'da katıldığı programda kulüp başkanı Fikret Orman'ın aday olmaması gerektiğini söyleyerek "Kendi şirketlerine fatura kesen başkan olmamalı. Beşiktaş başkanının halkla bütünleşen başkan olması lazım. Beşiktaş'ta 30 bin üye sayısı 15 bine düşmüş. Bir aylık aidat borcunu ödemeyen kişilerin üyeliği düşürülmüş. Yine bazı usulsüz üyelikler yapılmış" ifadelerini kullanan Tekinoktay, teknik direktör tartışmalarıyla ilgili olarak ise "John Toshack ile görüşüp anlaşmıştık. Teknik direktörlük için değil birçok konuda görüşmelerimiz oldu. Teknik direktör için düşündüğüm başka bir isim var" dedi.

Adaylık açıklaması ve Orman'la ilgili ifadeleriyle gündeme telen Tekinoktay aynı zamanda sol omzunda bulunan Che Guevara dövmesiyle de tanınıyor. 

Sosyal medyada başta Beşiktaş taraftarları olmak üzere çok sayıda kullanıcı tarafından fotoğrafları paylaşılan Tekinoktay'ın dövmesi ve purosu dikkat çekiyor. 

BEŞİKTAŞ SEÇİMLİ GENEL KURULU NE ZAMAN?

Beşiktaş, Olağan Seçimli Genel Kurul Toplantısı'nın 5 Mayıs 2019 Pazar günü saat 10:30'da düzenleneceğini açıklamıştı. Ancak bugün çoğunluk sağlanamadığı için ikinci ve son toplantı, çoğunluğa bakılmaksızın 12 Mayıs 2019 Pazar günü aynı yer ve saate ertelendi.

Seçimli Genel Kurul'un gündem sıralaması ise şu şekilde:

- Açılış

- Toplantı ve Başkanlık Divanı Seçimi

- Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı

- Başkan Adaylarının Programlarının Takdimi

- Başkan, Yönetim Kurulu, Denetim Kurulu, Seçme ve Sicil Kurulu ile Disiplin Kurulu Seçimleri

- Kapanış.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@