ABD'nin Moskova Büyükelçisi olduğu dönemde Rusya Devlet Başkanı Putin’de hırs, güvensizlik ve intikam tutkusu gözlemlediğini belirten CIA Direktörü William Burns, "Gri saçlarımın çoğunu Putin'in Rusya'sıyla uğraşmakla ağarttım" dedi.

ABD'nin eski Moskova Büyükelçisi, ABD Merkezi İstihbarat Teşkilatı (CIA) Direktörü William Burns, Georgia Teknik Üniversitesinde CIA’nın çalışmaları üzerine öğrenci ve öğretim görevlileriyle bir araya geldi.

Teksas'daki katliamda korkunç detay: Çocukları öldürmeden önce sosyal medyada yazmış Teksas'daki katliamda korkunç detay: Çocukları öldürmeden önce sosyal medyada yazmış

SAÇLARIMI PUTİN'İN RUSYA'SIYLA UĞRAŞMAKLA AĞARTTIM

ABD’nin önündeki üç önemli sınamanın Çin, Rusya ve gelişmekte olan teknolojiler olduğunu anlatan Burns, "Şu gri saçlarımın çoğunu Vladimir Putin'in Rusya'sıyla uğraşmakla ağarttım." dedi.

Burns, 15 yıl önce ABD'nin Moskova Büyükelçisi olduğu yıllarda, Putin’de "sürekli yakınma", "hırs", "güvensizlik" ve "intikam tutkusu" gözlemlediğini ifade etti. Putin’in Rusya üzerindeki hakimiyeti arttıkça "risk iştahının" da arttığını savunan Burns, çevresindekilerin de bu durumu hiçbir zaman sorgulamadığını vurguladı.