Bilal Erdoğan bedelli askerlik sürecini anlattı! Neden bedelli hakkını kullandı?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, bedelli askerlik sürecini anlattı. 9 yıl yurt dışında bulunan Bilal Erdoğan da herkese tanınan haktan yararlanarak askerliğini bedelli olarak yapmıştı.

Gündem 03.10.2019 - 15:48 03.10.2019 - 15:48

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan, dün CNN Türk ekranında Ahmet Hakan’ın sorularını yanıtladı. "Cumhurbaşkanı'nın oğlu olmayı seçmedim" diyen Bilal Erdoğan, bedelli askerlik yapmasına ilişkin, “Ben askerliği Burdur’da üç hafta yaptım. İnsanlar benim üç hafta askerlik yaptığımı fotoğrafı olsa bile kabul etmedi” dedi.

"Babam hakkını kullan' dedi"

Askerlik konusunu babasına sorduğuna söyleyen Bilal Erdoğan, “Başbakan’dı o zaman. Dedim ki ‘Er olarak gideyim, ne dersiniz? ' Arkadaşlarımıza sordum, en son Cumhurbaşkanımıza sordum. Bana ‘Hakkını kullan. Sen bu haktan Cumhurbaşkanı olduğum için yararlanmıyorsun; yaklaşık 9 yılını ABD’de geçirmiş olan, üç yıldan fazla orada sigorta çalışan birisin, bu hakkını kullanmalısın’ dedi” ifadesini kullandı.

"Kendimi eve mi kitleyeyim?"

Bilal Erdoğan, “Cumhurbaşkanı’nın, başbakanın oğluyum diye konuşulur, laf edilir diye çekinmemiz gereken şeyler var ama bunun sonu yok. Sokağa çıkmayayım, eve kilitleyeyim kendimi. Hakkınsa yap ama hakkım olduğuna inanmıyorlar ki” diye konuştu.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@