Bilim Kurulu'na dikkat çeken çağrı! Vatandaş bu 'Metin'e imza attı!

AK Parti eski milletvekili Metin Külünk, Bilim Kurulu'na koronavirüs salgını nedeniyle ilgili yapılan kısıtlamaların gözden geçirilmesi çağrısında bulundu. 'Bilim Kurulu'nda DSÖ'nün baskısını hisseden var mı?' sorusunu da soran Külünk, 'önce insan' vurgusunda bulundu.

Dosya 12.02.2021 - 15:44 12.02.2021 - 15:44

AK Parti eski İstanbul milletvekili Metin Külünk, Bilim Kurulu'nu uyararak bir dizi çağrıda bulundu.

'MİLLETİMİZ SON DERECE YORGUN'

Sosyal medya hesabından açıklamalarda bulunan Külünk, ''Bilim kuruluna uyarılarımız var! Kısıtlamalar konusundaki ısrarınınızdan ve hayatı durdurmak için fırsat beklemenizden milletimiz son derece yorgun, sürekli ekranlarda korkutucu güven vermeyen mesajlarınızdan sokak psikolojik olarak son derece olumsuz etkileniyor. DSÖ dili ile yapılan konuşmalar sokağı ciddi anlamda olumsuz etkiliyor DSÖ’nün kime hizmet ettiğini sokak biliyor ve güvenmiyor. Lütfen dükkanlarını kapattığınız esnaf ve işadamlarımız ile evine ekmek götürmek için dükkanlarının açılmasını hasretle hararetle bekleyen emekçilerimizin(ki çalışırsa maaş alabiliyorlar) bu tweetin altındaki yorumlarını okuyun!'' ifadelerini kullandı.

'BİLİM KURULUNDA DSÖ'NÜN BASKISINI HİSSEDEN VAR MI?'

Açıklamalarına devam eden Külünk, ''Şimdi de MUTANT ve MUTASYON kelimelerini bolca korkutmak İÇİN kullanıyorsunuz açık yüreklilikle söylüyoruz Milletimiz,KORKUTMAK yerine Tedbir ile dinamizmin birada olduğu üslup ile konuşma bekliyor DSÖ konusunda açık konuşalım! Bilim Kurulunda DSÖ’nün baskısını hisseden mi var? Bir kez daha ifade ediyoruz. Sosyal olarak da çocuklar evlerde kapalı kaldılar bu zorunlu kapalılık hali derin psikolojik izler bırakabilecek tehlikeler içerebilir. Bu bakımdan “önce insan” yaklaşımımızdan ödün vermeden her alanda kısıtlamaların gözden geçirilmesi gerekmekte.'' ifadelerini kullandı.

Habervakti

Yorumlar (1)