Altice, fiber ağının bir bölümünü 1.8 milyar euroya satıyor

Altice Europe bugün yaptığı duyuruda, Fransız alt kuruluşu olan AlticeFrance'ın fiber optik ağı SFR FTTH'nin sermayesinin% 49,99'unu 1,8 milyar euro karşılığında bir grup yatırımcıya satmak için özel bir anlaşma imzaladı.

Altice, fiber ağının bir bölümünü 1.8 milyar euroya satıyor

Altice Europe bugün yaptığı duyuruda, Fransız alt kuruluşu olan AlticeFrance'ın fiber optik ı SFR FTTH'nin sermayesinin% 49,99'unu 1,8 milyar euro karşılığında bir grup yatırımcıya satmak için özel bir anlaşma imzaladı.

PatrickDrahi tarafından kontrol edilen Avrupalı telekom operatörü, Fransız iştirakinin Fransa'daki fiber dağıtım stratejisini hızlandıracakanlaşmayı, Axa Yatırım Yöneticileri Gerçek Varlıklar ve Omers Altyapısı ile imzaladı.

3,6 milyar euro değerinde SFR FTTH'ye değer katan işlemle, Altice Avrupa ve onun Fransız yan kuruluşunun daralmayı sürdürmelerine de izin verecek.

Yatırım bankası Lazard'ın işlem konusunda önerdiği grup, 2019'un ilk yarısında bu anlaşmayı sonuçlandırmayı umuyor. Bu yıl sonuna kadar SFR FTTH, 1 milyon kişi dahil olmak üzere, bölgedeki 5 milyon konutu dahaalt yapıyla donatmayı hedefliyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2018, 17:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5