banner29

Amazon müşterilerinin iletişim bilgilerini yanlışlıkla yayınladı

Amazon, kullanıcılarının iletişim bilgilerini yanlışlıkla yayınladı.Teknoloji endüstrisi konusunda uzmanlaşmış olan TechCrunch’a göre, ABD ve Avrupa'daki kullanıcılar Amazon’dan mesajlar aldı.

Bilim, Teknoloji 23.11.2018, 12:54 23.11.2018, 12:57
Amazon müşterilerinin iletişim bilgilerini yanlışlıkla yayınladı

Amazon online ticaret firması, 21 Kasımda yanlışlıkla kendi web sitelerinde bazı müşterilerinin isim ve e-posta adreslerinin ifşa edildiğini ortaya çıkardı.

Grubun sözcüsü, Amazon sistemlerinde ya da sitede herhangi bir ihlalin olmadığını, şifrelerin güvenlik altında olduğunu açıkladı. Önlem olarak ta ilgili kişilere mesajlar gönderdiklerini belirtti.
Etkilenen ABD ve Avrupa müşterileri

Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa'da ikamet eden Amazon müşterileri, Teknoloji endüstrisi konusunda uzmanlaşmış olan TechCrunch sitesine göre şirketten mesaj aldıklarını belirttiler.
Bu kişisel bilgilerin ifşa olması, her yıl Amerika Birleşik Devletleri'nde geleneksel olarak gerçekleşen yılsonu alışverişini başlatan Black Friday'e yaklaşırken, perakendecilerin indirim almasıyla meydana geldi.

Analist eMarketer firmasına göre, Amazon % 48 pazar payı ile Atlantik genelinde e-ticaretin lideri pozisyonunda bulunmaktadır. Bu yıl da Amazon'un ( 221 milyar Euro ) 252 milyar dolarlık bir değeri temsil edeceği tahmininde bulundu. Ayrıca alanında uzman olan firma, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki çevrimiçi satışların, tatil sezonu boyunca % 16,6 oranında artışla 123,73 milyar dolara çıkacağını tahmin ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?