banner30

banner29

Apple'dan çalışanlarına özel koronavirüs maskesi!

Apple, yüz koruyucular üreterek Nisan ayında hastane ve diğer kurumlarda ihtiyacı olan personellere dağıtmıştı. Şimdi de Apple’ın iPhone ve iPad tasarım ekipleri iki yeni yüz maskesi geliştirdi.

Bilim, Teknoloji 10.09.2020, 10:59
Apple'dan çalışanlarına özel koronavirüs maskesi!

Apple, ofis çalışanlarının koronavirüse karşı korunabilmesi için Apple Face Mask ve Apple Clear Mask isimli iki ürün geliştirerek bunları çalışanlarına dağıttı. Maskeler şimdiye kadar temin edilen bez maskelerin yerini alacak.

IPHONE VE IPAD TASARIMCILARI TARAFINDAN TASARLANDI

Bloomberg’de yer alan habere göre maskeler tamamen Apple tarafından tasarlanarak üretilmiş. Şirketin iPhone ve iPad tasarımıyla uğraşan mühendislik ve endüstriyel tasarım ekibi maskelerin tasarımında yer almış.

SAĞLIK PERSONELLERİNDEN İLHAM ALINDI

Apple sağlık personellerinin koruyucu ekipmanlarını araştırarak benzer materyallerden faydalanarak bu maskeleri üretti.

Yayınlanan rapora göre Apple Face Mask isimli ürün 5 defaya kadar yıkanarak tekrar kullanılabiliyor.

Diğer yandan Apple Clear Mask isimli ürün ise tamamen transparan bir cerrahi maske şeklinde. Amerikan İlaç ve Gıda Başkanlığı tarafından onaylanan ilk transparan maske olmuş. Transparan tasarımı sayesinde maskeyi takan kişinin ağız hareketleri görülebiliyor.

Apple’ın bu yeni maskeleri önümüzdeki haftalarda çalışanlarına dağıtacağı belirtildi. Ancak transparan modelin ne zaman sunulacağı henüz net değil.

KAYNAK: HABER7

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?