banner30

banner29

Bu sefer Microsoft; Huawei’ye kötü bir haber daha

Amerika başkanı Trump’ın karalistesine giren Çin merkezli dev teknoloji firması Huawei için kötü bir haber daha geldi. Bu sefer Microsoft gündemde.

Bilim, Teknoloji 24.05.2019, 17:00 29.05.2019, 14:51
Bu sefer Microsoft; Huawei’ye kötü bir haber daha

Huawei, konulan ambargo ile Amerika hükümeti ve Amerika merkezli şirketler ile iş yapamaz hale geldi. Intel, Qualcomm, Google, ARM ve Broadcom gibi firmaların ardından Huawei ile bağlantısını kesen firmalar arasına Microsoft da dahil oldu. Amerika’nın yasağında uymak durumunda olan Microsoft, gelen bilgilere göre şirketten yeni sipariş almayı durdurdu. Aynı zamanda Huawei merkezinde servis takımının da binayı terkettiği gelen bilgiler arasında yer alıyor. Bu durumun geçici olduğunu söyleyenler de bulunuyor ancak yine de Huawei’nin gelecek telefonları kadar bilgisayarları da risk altında gibi görünüyor. Mevcut dizüstü modelleri için bir sorun bulunmuyor ancak gelecek bilgisayarın Windows işletim sistemi kullanması şimdilik mümkün görünmüyor. Geçen hafta biliyorsunuz Google tarafından Android lisansı da iptal edilen firma, bu duruma karşı kendi işletim sistemini geliştiriyor. Bu yeni işletim sisteminin 2020 yılında başında geleceği yapılan sızıntılar arasında bulunuyor.

Huawei, geçen hafta SD kart konusunda da bir sorun yaşadı

Hatırlarsınız Huawei ambargo kapsamında “SD Association” dışına alınmıştı. Bu durum, Huawei’nin gelecek cihazlarında SD ya da microSD hafıza kartı desteği veremeyeceğini anlamına geliyor. Hali hazırda satılan mevcut cihazlar ile alakalı bir sorun bulunmazken, “Nano Memory Cards” isimli kendi hafıza kartı altyapısı ve kartları bulunan firma, bu durumdan çok etkilenmeyecek deniyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?