Erdoğan Teknopark açılışında konuştu: "Üst düzey araştırmacılar Türkiyeyi tercih ediyor"

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dünyanın en iyi üniversitelerden üst düzey araştırmacılar çalışmalarını yürütmek için artık Türkiye'yi seçiyor. Gelen araştırmacılar akademik bilgilerini ülkemize aktarıyor ve gençlerimize rol model oluyorlar." dedi.

Erdoğan Teknopark açılışında konuştu: "Üst düzey araştırmacılar Türkiyeyi tercih ediyor"

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da Teknopark-İstanbul 2. Etap açılış töreninde konuştu.

Erdoğan'ın konuşmasının satırbaşları;

Teknopark İstanbul'da 312 şirket 5binin üzerinde çalışanı istihdam ediyor. Savunma sanayi başta olmak üzere pek çok proje burada ortaya çıktı. Aselsan, Roketsan, TAI gibi büyük şirketler burada yerli ve milli projelere imza atıyor. Ülkemizin gururu MİLGEM, Anka İHA gibi projelerin Ar-ge çalışmaları Teknopark İstanbul'da yürütülüyor.

Ülkemize 18 yılda yollar, köprüler gibi dev eserler yanında bilimi destekleyen bu gibi eserler de kazandırdık. Bu merkezler birbirinden kıymetli girişimciler ve gençlerimize ev sahipliği yapıyor.

Teknopark yabancı şirketleri de cezbediyor. Bu kritik şirketlerinden yanınca yeni filizlenen şirketlerde buradan faydalanıyor

Ar-ge çalışmaları ticari değere dönüştükçe ülkemizin rekabet gücüyor.

Hala 95'i aşkın girişimci inovatif iş fikirleri üzerinde çalışmalarını Teknopark İstanbul'da yürütüyor.

Türkiye ilk yerli otomobil bu teknoloji ve inovasyon merkezinde atıldı.

Dünyanın en iyi üniversitelerden üst düzey araştırmacılar çalışmalarını yürütmek için artık Türkiye'yi seçiyor. Gelen araştırmacılar akademik bilgilerini ülkemize aktarıyor ve gençlerimize rol model oluyorlar.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 16:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5