banner29

Facebook'tan Soros itirafı!

Facebook'un görevden ayrılacak olan kamu politikaları ve iletişiminden sorumlu yöneticisi Elliot Schrage, Facebook'u eleştirenlere karşı çalışması için ABD merkezli bir halkla ilişkiler şirketi tuttuğunu kabul etti...

Bilim, Teknoloji 22.11.2018, 20:47 22.11.2018, 20:48
Facebook'tan Soros itirafı!

Facebook'un görevden ayrılacak olan kamu politikaları ve iletişiminden sorumlu yöneticisi Elliot Schrage, Facebook'u eleştirenlere karşı çalışması için ABD merkezli bir halkla ilişkiler şirketi tuttuğunu kabul etti. Washington DC merkezli Definers Halkla İlişkiler şirketinin hedef aldığı isimler arasında Facebook'u eleştiren Macar asıllı Amerikalı milyarder iş adamı George Soros da var.

Geçen hafta Amerikan New York Times gazetesindeki bir makalede yer alan iddiayı, Elliot Schrage blog yazısında doğruladı.

Elliot Schrage, Haziran ayında görevden ayrılacağını duyurmuştu.

Schrage yazısında Facebook'un, Definers Halkla İlişkiler şirketi ile ilişkilerinin ve şirketin Facebook için hangi çalışmaları yaptığının detaylıca gözden geçirildiğini belirtti.

Definers'ın 2017 yılında ABD'deki başkanlık seçimlerinden sonra Facebook aleyhine haberlerin yapıldığı bir dönemde tutulduğu aktarıldı.

"George Soros'a karşı da çalışmalarını istedik mi? Evet" diyen Schrage, Soros'un Ocak 2018'de Davos'ta yaptığı konuşmada Facebook'a 'Toplum için bir tehdit oluşturuyor' sözünü kullandığını, bunun arkasında finansal bir niyet olup olmadığının araştırılması için Definers'a görev verildiğini kabul etti.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?