FaceTime'da büyük açık! Hemen kapatın!

Apple iletişim uygulaması FaceTime'da ortaya çıkan bir açık görüşmelerin dinlenmesine yol açıyor. FaceTime'ı hemen kapatın.

FaceTime'da büyük açık! Hemen kapatın!

Teknoloji devi Apple'in iPhone telefonlarında ortaya çıkan bir açık büyük bir skandala neden oldu. Geçtiğimiz aylarda yayınlanan iOS 12.1 sürümünde yer alan bir açığın kullanıcıların yaptığı FaceTime görüşmelerinin dinlenmesine yol açtığı ortaya çıktı. iOS 12.1 yüklü bir iPhone ya da iPad ile yapılan FaceTime görüşmeleri bu açık sayesinde aramayı cevaplamadan da dinlenebiliyor.

FaceTime'da büyük açık. Hemen kapatın!

Sorun FaceTime üzerinde iPhone ya da iPad ile yapılan aramada bir grup araması yaptığınızda ortaya çıkıyor. Bu aramalarda arama yapıldığı andan itibaren karşı tarafın sesi duyuluyor. Benzer şekilde sizin de sesiniz karşı tarafa gidiyor. Üstelik aramaya yanıt vermeden önce de bu sesleri duyuyorsunuz.

Açığı ortaya çıkaran kullanıcıların yaptığı paylaşımlarla sorunun ne kadar büyük olduğu da ortaya çıktı. Sosyal medyada paylaşılan videolarda FaceTime açığı net bir şekilde gözlemleniyor. İşte o videolardan biri:

 

Çözüm: FaceTime'ı kapatın

Konu sosyal medya üzerinden yapılan şikayetler sayesinde Apple'a kadar ulaştı. Şimdilik resmi bir açıklama yapmayan teknoloji firmasının önümüzdeki günlerde çıkaracağı bir güncelleme ile bu sorunu ortadan kaldırması bekleniyor. O gün gelene kadar tavsiyemiz FaceTime uygulamasını kapatın. Bunun için iPhone ya da iPad cihazınızın Ayarlar menüsüne girerek FaceTime menüsüne tıklamanız ve gerekli ayarı kapatmanız yeterli.

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2019, 10:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5