Honor 5G destekli telefonu için tarih verdi

Huawei, ilk 5G destekli Mate 20 X ve katlanabilir Mate X akıllı telefonlarını duyurmuştu. Bu iki modele ek olarak Honor markası için Honor 5G destekli bir akıllı telefon tanıtılacak.

Honor 5G destekli telefonu için tarih verdi

Şangay’daki bir röportajda, Honor Başkanı George Zhao, 2019’un dördüncü çeyreğinde piyasaya sürülmesi için 5G destekli bir telefon hazırlandığını açıkladı. Cihazın 5G bağlantı desteği dışında neler sunacağı konusunda da açıklamalarda bulunan Zhao, Huawei modellerinden daha düşük bir satış fiyatı olacağının sözünü verdi.

Zhao, Honor’un Çin dışındaki pazarlardan elde ettiği geliri iç pazardakinden yaklaşık % 50’ye çıkarmayı umduğunu belirtti. Şirketin ilk 5G stratejisi şu anda 5G şebekelerinin sınırlı olması nedeniyle gelirleri açısından küçük bir rol oynayacak gibi görünüyor. Bu da ek gelirlerin çoğunun muhtemelen 4G cihazların satışlarından geleceği anlamına geliyor.

Bilindiği üzere Huawei’nin ABD’deki ticaret yasağı nedeniyle, Amerikan şirketleri de Honor ile çalışmaktan men edildi. Bu durum Honor 20 Pro‘nun tanıtımını da olumsuz yönde etkiliyor. Huawei kendi işletim sistemine geçmediği sürece, telefon tanıtımları için büyük risk oluşturuyor. Ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya göre, Ark OS piyasa sürülmediği süreçte Huawei, bu yıl 90 milyon akıllı telefon satış hedefine ulaşamayacak ve satış istatistikleri Samsung ve Apple tarafında artışa geçecek.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner5