banner29

iPhone 12 çıkış tarihi belli oldu! İşte çok merak edilen görüntüsü ve özellikleri

Apple’ın yeni nesil iPhone modellerini ne zaman satışa sunacağı belli oldu. İşte iPhone 12 çıkış tarihi.

Bilim, Teknoloji 27.07.2020, 22:11 29.07.2020, 20:16
iPhone 12 çıkış tarihi belli oldu! İşte çok merak edilen görüntüsü ve özellikleri

Bu yılın başlarında Çin’de ortaya çıkan koronavirüs salgını pek çok sektörü derinden etkiledi. Küresel çaptaki organizasyonların iptal edilmesinin yanı sıra, bazı önemli kuruluşlar da üretim faaliyetlerini durdurma kararı almıştı.

Hal böyle olunca yeni nesil iPhone modellerinin de gecikmeli olarak tanıtılacağı ve normal takvime göre daha geç bir tarihte satışa sunulacağı iddia edilmişti. Lakin görünen o ki Apple bir şekilde takvim tarafında işleri yoluna koymayı başarmış.

iPhone 12 çıkış tarihi sızdırıldı! Tahmin edilenden çok daha erken!

Bazı kaynaklar koronavirüs salgınından ötürü yeni nesil iPhone modellerinin planlanan takvimden 1 ya da 2 ay gecikmeli olarak satışa sunulacağını iddia ediyordu. Yani bu doğrultuda iPhone 12 modellerinin Kasım ya da Aralık ayında satışa sunulması bekleniyordu.

Fakat son sızdırılan raporlara göre, Cupertino merkezli şirket yeni nesil iPhone modellerinin üretimini hızlandırmayı başarmış.

Eğer sızdırılan tarih doğruysa Apple yeni iPhone modellerini 8 Eylül’de satışa sunmuş olacak. Bu da geçtiğimiz yıl çıkan iPhone 11 modelleri ile hemen hemen aynı tarih çizgisine denk düşüyor.

Elbette bu tarihin bir sızıntıdan ibaret olduğunu unutmamak gerekiyor. En nihayetinde henüz Apple etkinlik için tarih vermiş değil. Lakin önümüzdeki günlerde Cupertino merkezli şirket yeni nesil cihazlarını tanıtacağı etkinliğin tarihini verecektir.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?