banner30

banner29

Pentagon'dan 5G'ye yasak!

ABD Savunma Bakanlığı, FCC'nin Ligado'nun 5G için uydu spektrumu kullanmak için Pentagon'a sunduğu dilekçesini onaylamadı. Sebebi ise Ligado'nun önerdiği 5G sisteminin askeri operasyonlar için hayati önem taşıyan GPS sinyallerini bozacağını açıkladı.

Bilim, Teknoloji 14.05.2020, 04:05
Pentagon'dan 5G'ye yasak!

Verizon ve AT&T gibi büyük oyuncular 5G'yi piyasaya sürmek için acele ederken , az bilinen bir şirket, hayatımızdaki çeşitli cihazları bağlamak amacıyla kablosuz teknolojiyi kullanarak kendi alternatif ağını kurmak hızla harekete geçti. Şirket, Ligado Networks,: ABD Savunma Bakanlığı'nın engeline takıldı.

5G teknolojisi uzun zamandır tüm dünyanın gündeminde. Daha önce LightSquared olarak bilinen bir kablosuz uydu girişimi olan Ligado, telekom şirketlerinin yeni nesil kablosuz ürünler sunmasına yardımcı olmak için başlangıçta uydu hizmetleri için ayrılmış kablosuz spektrumunu dağıtmak için yaklaşık yirmi yıldır çalışıyor.

Ancak Pentagon, Ligado'nun önerdiği sistemin askeri operasyonlar için hayati önem taşıyan GPS sinyallerini bozacağını ve bu nedenle izin vermediğini açıkladı.

Habervakti.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?
Yeni bakanlar kurulu kurulmalı mı?