banner30

banner29

Prof. Dr. Osman Çakmak yazdı! Yaratılış Kongresi'nden çıkan sonuçlar...

Habervakti yazarı Prof. Dr. Osman Çakmak, Yaratılış Kongresi'ni değerlendirdiği yazısında ''Okullar ve ders itapları ateist tanrıların kürsüleri olmaktan kurtarılmalı; bilim dinsizliğe alet edilmemeli'' vurgusunda bulundu.

Bilim, Teknoloji 02.11.2020, 17:10
Prof. Dr. Osman Çakmak yazdı! Yaratılış Kongresi'nden çıkan sonuçlar...

4. Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi'nde görev alan Prof. Dr. Osman Çakmak, kongreden çıkan sonuçları okuyucularıyla paylaştı.

İşte Çakmak'ın söz konusu yazısı:

Bilim ve Yaratılış Kongresinden çıkan sonuç: Okullar ve ders itapları ateist tanrıların kürsüleri olmaktan kurtarılmalı; bilim dinsizliğe alet edilmemeli

Geçen hafta  ülkemiz Milli Eğitimi için çok büyük değere haiz çok  önemli bir Kongreye şahit olduk:   4. Bilimler Işığında  Yaratılış Kongresi. Bu sene dördüncüsü yapılan b  kongre Kütahya Dumlupınar Üniversitesi’nin (DPÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Kongrede  hem sunum ve hem de oturum başkanlığı görevlerim vardı.  

Yerli ve yabancı 85 bilim adamının katıldığı Kongreye, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş açılışa video mesaj gönderdi.   Diyanet İşleri Başkanlığı, TÜGVA, TÜRGEV, İlim Yayma Cemiyeti   Hayrat Vakfı ve Aziz Mahmud Hüdayi Vakfı gibi bir çok  kuruluş destek verdi.  Kongrenin açılışına Kütahya Valisi Ali Çelik, Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, MHP Kütahya Milletvekili Ahmet Erbaş, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Hava Piyade Tuğg. Necati Gündüz ve Kütahya Müftüsü Hüseyin Demirtaş katıldı. Mehmet Görmez ve Nevzat Tarhan hoca ise çağrılı tebliğler sunan katılımcılardandı.

Bu toplantıların bu aşamaya gelmesinde şüphesiz  en büyük bir emek Adem Tatlı hocaya ait. Adem hoca ile birlikte 30 bilim adamının katkıları ile “Bilim Işığında Yaratılış Kitabı” nın baskıya hazırlanmasında birlikte çalışmalarımız olmuştu.    Bilimler Işığında   Yaratılış kitabı Üsküdar Üniversitesi yayını olarak  neşredildi. Bu çabalar,  Bilim Işığında Yaratılış  Kongreleri doğurdu ve  etki sahasını genişletti.

Ders kitaplarındaki yaratılış konularındaki yazılarından dolayı   28 şubat  YÖK idaresi   Adem Tatlı hocayı görevden almıştı.  28 Şubat sürecinde   YÖK’ün hışmına uğrayanlardan birisi de bendim.  YÖK’den gelen soruşturma isteği üzerine   Üniversite Rektörlüğünce  soruşturmalar geçirmiştim. Popüler bilim yazılarımdaki  “yaratılış” ve tevhide dair muhteva bahane edilerek    soruşturmaya tabi olmuştum.    Aynı zamanda  o günlerde YÖK ve Rektörlerin   demokratik olmayan tutumlarına karşı  eleştirel yazılarım rahatsızlık veriyordu.  Soruşturma sonucu bazı idari   görevlerim üzerimden alınmıştı.

Sadece Türkiye’de değil, Avrupa’da Amerika’da bir çok bilim adamı  benzer nedenlerle  taciz edilmektedir. Yaratılışa dair bilimsel çalışmalar yapmaları halinde görevlerinden hatta  akademik ünvanlarından olmaktadır.         

Tüm bunlar,  Evrimci ve  ateist anlayışların bilimi  ne kadar ağır bir  tahakküm altında tuttuğunu göstermektedir.  Evrimi ima eden  basit çalışmalar bile  kendilerince saygın ilan edilen dergilerde zaman geçirilmeden yayınlanmaktadır.  Halbuki yaratılışa dair bilimsel çalışmalara   sürekli  ambargo konulmaktadır.

Tevhide ve Yaratılışa  dair konuların     geniş bir şekilde     bilimsel  platformlarda ele alınmış olması sadece ülkemizde değil, dünya üzerinde yaygın  bilimin ateist ve mataryalist ideolojiye alet edilmesine karşı şuur oluşturacak  “özgürleştirme Çabaları”  olarak önem taşıyor.  Bilim, materyalizmin malı olarak görüldüğünden ve inançsızlığa alet edildiğinden,  okul kitaplarından başlamak üzere her türlü yazılı, sesli ve görüntülü yayın, yaratılışı ve hadiseleri tabiat/tesadüf/kendi kendine oluşa veren bir nazarla kâinata bakmaya şartlandırmaktadır.

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?
Aşı hakkında ne düşünüyorsunuz?