banner5

banner29

WhatsApp'a karanlık mod geldi! Nasıl kullanılır?

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp'a en sonunda karanlık mod geldi. Tüm kullanıcıların uzun zamandır beklediği yeni özellik, beta olarak yayınlandı. Peki WhatsApp karanlık mod nasıl kullanılır?

Bilim, Teknoloji 22.01.2020, 21:40
WhatsApp'a karanlık mod geldi! Nasıl kullanılır?

Facebook tarafından satın alınan WhatsApp, uzun bir bekleyişten sonra kullanıcılarına karanlık modu sundu. Tabii şu an için beta sürecinde olan yeni özellik neler getiriyor ve nasıl kullanılır?

Şu an için yalnızca Android kullanıcılarına sunulan yeni özellik, 2.20.13 beta sürümü ile birlikte geliyor.

Öncelikle, Android işletim sistemine sahip olan akıllı telefonunuzdan Google Play Store'a girip WhatsApp uygulama sayfasına girmeniz gerekiyor.

Ancak şöyle bir gerçek var, yeni gelen özellik hızlı bir şekilde popüler olduğu için, Beta uygulamasının kullanıcı limiti doldu. Şu an yeni kullanıcılar kayıt olamıyor.

Yine de şansınızı denerseniz belki bir boşluk yakalayabilirsiniz ve beta sürecine katılabilirsiniz.

Karanlık modun faydaları neler? 

OLED ve AMOLED ekran panellerine sahip olan akıllı telefonlarda, karanlık mod hem daha gerçek siyah renk görüntüsü elde etmemize yarıyor, hem de batarya performansının yükselmesini sağlıyor.

Batarya performansının yükselmesinin nedeni ise OLED ve AMOLED panellerde koyu renkli görüntülerin olduğu pikseller daha az güç harcıyor. Yani siyah renk göstermek isteyen pikseller, kapanıyor. Hem güç harcamamış oluyor, hem de daha doğru siyahı göstermiş oluyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Whatsapp Sözleşmesi'ni kabul ettiniz mi?
Günün Karikatürü Tümü