banner29

'Yıllar önce 3G tehlikesini işaret etmişti, şimdi daha tehlikelisi olan 5G...'

Üsküdar Üniversitesi Elektrik- Elektronik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Şeker'in 2015'te 3G için yaptığı açıklamalar, 5G teknolojisiyle birlikte karşılaşılan tehlikeyi ortaya koyduğu belirtildi.

Bilim, Teknoloji 25.06.2020, 17:01
'Yıllar önce 3G tehlikesini işaret etmişti, şimdi daha tehlikelisi olan 5G...'

5Gnewsvirus'ta yer alan habere göre, ''3G için, İnsan sağlığını ciddi tehdit eden baz istasyonlarının yaydığı elektromanyetik alana maruz kalan birçok bitki, bu tehlikeliye karşı savunmasız kalıyor. Örneğin, buğday yetişmiyor. Elektromanyetik alanlardan etkilen birçok kuş türü ve arılar baz istasyonları çevresinde yaşayamıyor. Yaşam alanlarına kurulan baz istasyonları doğadaki canlılara aralıksız radyasyon veriyor. Bu da doğal bağışıklık sistemlerinin zayıflamasına, sağlıklarının bozulmasına, üreme problemlerine sebep olmaktadır.'' Bu satırlar 4 Temmuz 2015 tarihinde Üsküdar Üniversitesi Elektrik- Elektronik Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Şeker’e aittir. Bahsettiği 3G, bugün ise 5G ile karşı karşıyayız.

Tehlikenin ne olduğunu anlatma konusunda zorluk çekildiği bu zamanlarda Prof. Dr. Selim Şeker 2018 yılında yazdığı, “5G Nesnelerin İnterneti ve Sağlımız” isimli kitabında,  “An içinde yaşadığımız elektromanyetik dalgaların daha da beterinin getirilmesi planlanıyor.” diyordu.

Evet daha beteri geldi. Ama hala farkında değiliz. Farkındalığımızı artırmak için de bugün, 5gvirusnews Haber Merkezi olarak Prof. Dr. Selim Şeker ile görüştük. Kendisi karanlıkta aradığımız bir çok konu hakkında araştırma yapmış bir bilim insanı. Onu için bundan sonra, 5G teknolojileri ile insanlığı neyin beklediğini sıklıkla gündeme getireceğiz. Şimdi ki zaman, insanlığın Prof. Dr. Selim Şeker gibi hiçbir şirkete danışmanlık yapmayan, paraya ihtiyacı olmayan ve vicdan sahibi bilim insanlarının bilgi birikiminden faydalanma zamanıdır.

Yorumlar (1)
FIRDEVS PALA 9 ay önce
Size inanıyoruz ama hükümet küresel güçlere müsade ediyor ne yapabiliriz
soyleyin yapalim
Günün Anketi Tümü
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?
Haftalardır kısıtlamalar nedeniyle evlerimizdeyiz. Sizce kısıtlamalar sona ermeli mi? Yoksa devam etmeli mi?