Bill Gates'ten dikkat çeken Bitcoin uyarısı!

Microsoft'un kurucusu Bill Gates bugüne kadar hiç Bitcoin almadığını vurgulayarak Bitcoin madenciliğinin aşırı enerji kullanımı nedeniyle çevre için zararlı olduğunu, iklime zarar verdiğini söyledi. Gates ayrıca, vakfının 'çok düşük transfer ücreti' olacak kendi dijital para birimini geliştirmekte olduğunu açıkladı.

Dünya 26.02.2021 - 02:03 26.02.2021 - 02:03

Sosyal iletişim ağı Clubhouse üzerinden düzenlenen bir söyleşi sırasında kendisinin aşı gibi, somut ürünler yaratan yaratan yatırımları tercih ettiğini söyledi.

"EN YÜKSEK DÜZEYDE ELEKTRİK HARCANIYOR"

Gates, kripto para madenciliğinde aşırı elektrik kullanıldığına işaret ederek, "Bitcoin'in transferinde, bugüne kadar bilinen en yüksek düzeyde elektrik harcanıyor. Eğer bu yeşil enerjiyse ve diğer kullanım alanların için fazlaysa, o zaman belki sorun olmayabilir" dedi.

BILL GATES KENDİ DİJİTAL PARA BİRİMİNİ GELİŞTİRİYOR

Kendisinin, Bitcoin konusunda kuşkucu olarak görülmesine karşın, enerji bağlamındaki yaklaşımı konusunda ilişkili görmediğini vurgulayan Gates, bununla binlikte, vakfının, "çok düşük transfer ücreti" olacak kendi dijital para birimini geliştirmekte olduğunu söyledi.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@