BirGün'ün yalan haberi ortaya çıktı! Genç kız olayı yargıya taşıyacak...

BirGün gazetesi yine yalan bir habere imza atarak, gerçekte var olmayan bir doktorun, Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybettiğini duyurdu. Haberde ölen doktor fotoğrafı kullanılan, şu an hayatta olan Berfu Çetinkaya isimli vatandaş da, “Berrin Akbal adıyla fotoğrafım kullanılarak asılsız haber yapılmıştır” diyerek konuyu yargıya taşıyacağını söyledi. BirGün'ün algı operasyonu böylece hüsrana uğramış oldu.

Gündem 24.03.2021 - 18:45 24.03.2021 - 18:45

BirGün gazetesi bugün “31 yaşındaki Berrin Akbal, koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi” ifadesiyle gerçekte olmayan doktorun Kovid-19 nedeniyle öldüğünü duyurdu.

Haberde ölen doktor fotoğrafı olarak şu an hayatta olan Berfu Çetinkaya isimli bir vatandaşın resmi paylaşıldı.

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Çetinkaya, “Berrin Akbal adıyla fotoğrafım kullanılarak asılsız haber yapılmıştır” diyerek konuyu yargıya taşıyacağını söyledi.

Yalan haber kısa sürede sosyal medyada gündem olurken, fotoğraftaki Berfu Çetinkaya'nın açıklamasından sonra BirGün gazetesi de yeni bir haber daha yayınlayarak "haber asılsız çıktı" dedi. 

Birgün gazetesinin aslında olmayan bir doktorunun öldüğü haberi asılsız çıkınca, algı operasyonu da elinde patlamış oldu...

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@