'Biz birbirimizi yemezsek, yenmezsek bizi kimse yenemez!'

Sözleri, açıklamaları, twitleri olay, yakın tarihin etkin siyasi isimlerinden Şevki Yılmaz haftalık Cuma yazısında yine gündemi yakalayan ve tartışa geldiğimiz konuların tespit-çözüm denklemine işaret eden bir yazı kaleme aldı.

Dosya 22.08.2019 - 19:32 22.08.2019 - 19:32

Malazgirt Destanı ve 30 Ağustos Zaferi üzerinden bugünü analiz eden Yılmaz, en çok muhtaç olduğumuz Kudreti, iman kardeşliğine atıfla: ‘ uhuvvet, meşveret, birlik, ehliyet, emanet, sadakat, hak ve adalet ilkeleri’’ olarak özetledi!

‘’İSLAM DÜNYASI ZULÜM İÇİNDE!’’

İslam Dünyası’nın içinde bulunduğu içler acısı durumu özetleyen ve ‘’Hedef dün de bugün de, yarında Türkiye’’ diyen Yılmaz: ‘’Dört tarafımızın tuzaklarla ve ateş çemberleriyle sarıldığı Anadolu’muzu nefis ve nesillerimizle beraber tilkilere, çakallara, kurtlara, sırtlanlara yem yapmamak için vakit geçmeden, ‘’ah vah’’ etmeden safları sıklaştırmamız gerekiyor!’’ dedi.

İşte İlahiyatçı-Hatip Şevki Yılmaz’ın, “Allah İçin Saflarımızı Sıklaştıralım!“ başlıklı o yazısı…

“Allah İçin Saflarımızı Sıklaştıralım!“

26 Ağustos 1071’de Allah’ın yardımıyla Romalılara karşı kazanılan Malazgirt Savaşı ile, 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar Savaşı’nın ve yeryüzündeki tüm Şehid ve Gazilerimizi rahmetle ve saygıyla anıyoruz!

Ecdadımız ağır bedeller ödeyerek Anadolu gibi paha biçilmez bir vatanı bize emanet ettiler!

Bu zaferlerin temelinde sarsılmaz bir İman ile beraber İlim, İktisad, Savaş Sanayi ve vazgeçilemez olan uhuvvet, meşveret, birlik, ehliyet, emanet, sadakat, hak ve adalet ilkeleri vardı!

Ecdadımızın Allah’ın lütfuyla gerçekleştirdiği destansı zaferlerine yeni zaferler katmak istiyorsak: “İyi bilin ki Allah; kendi yolunda birbirine kenetlenmiş, kurşunla perçinlenmiş müstahkem bir bina gibi saf bağlayarak savaşan kişileri sever. (Saff S. 4)İlahi Mesajındaki dayanışmayı, kaynaşmayı ve kardeşliği yaşayarak sağlamamız gerekiyor!

Dört tarafımızın tuzaklarla ve ateş çemberleriyle sarıldığı Anadolu’muzu nefis ve nesillerimizle beraber tilkilere, çakallara, kurtlara, sırtlanlara yem yapmamak için vakit geçmeden, ‘’ah vah’’ etmeden safları sıklaştırmamız gerekiyor!

Asrımızın baş belaları Siyonist İsrail ve emrindeki, Beşli Çete Canavarları istediği yeri istediği zaman işgal ediyorlar! Kanayan yaramız Mescid-i Aksa’mızın muhafızı İşte Filistin! İşte mazlum, aç ve susuz Afrika! İşte Kırım, İşte Keşmir! İşte Doğu Türkistan! İşte Arakan, İşte Moro! İşte Irak! İşte Suriye!

Uyanmaz ve safları sıklaştırıp birleşmezsek pusuda bekleyenlerin hedefi ise dün olduğu gibi bugün de ve yarın da hep Türkiye!

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@