İngiltere Başbakanı Boris Johnson yaptığı bir röportajda Putin'in Ukrayna'yı işgalini "mükemmel bir toksik erkeklik örneği" olarak tanımladı

İngiltere Başbakanı Boris Johnson Rusya'nın Ukrayna'yı işgaline Rusya lideri Vladimir Putin'in cinsiyetinin katkı verdiğini öne sürdü ve işgali "maço" bir girişim olarak tanımladı.

Johnson G7 Zirvesi için Almanya'da bulunduğu sırada Alman ZDF kanalına verdiği bir röportajda "Eğer Putin kadın olsaydı; olmadığı çok açık, ama olsaydı; bence bu şekilde çılgın, maço bir işgal savaşına ve şiddete girişmezdi" dedi.

Johnson, Putin'in Ukrayna'da yaptıklarını "mükemmel bir toksik erkeklik örneği" olarak tanımladı. 

Almanya'da enflasyon yüzde 7,5 oldu Almanya'da enflasyon yüzde 7,5 oldu

Dünyanın en gelişmiş ekonomilerinden oluşan G7 grubu liderleri Almanya'nın güneyinde üç gün süren zirve sonucunda Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinden dolayı Putin'e eonomomik ve siyasi bedel ödettirilmesi taahhüdünde bulunmuştu. 

Müttefiklerin gelecekteki tehditlere karşı nasıl yanıt vereceği üzerine tartışmaların yapıldığı NATO Zirvesi'ne katılmak üzere Madrid'de bulunan Johnson'ın, önümüzdeki dönemde ittifak üyelerinin savunma haracamalarını arttırması yönünde çağrıda bulunması bekleniyor.