Bozdağ: ABD'nin Kudüs Kararı Bölgede Kriz, Kaos ve Çatışmaların Fitilini Ateşledi

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, "İsrail hükümeti, orantısız güç kullanımını ve şiddet uygulamasını derhal durdurmalıdır. ABD yönetimi de geri adım atmalıdır." dedi.

Siyaset 10.12.2017 - 21:56 10.12.2017 - 21:56 Bülent DenizBaşbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma kararı ve sonrasında İsrail hükümetinin kararı protesto eden Filistinlilere yönelik orantısız güç kullanımı ile ilgili açıklama yaptı.

Başbakan Yardımcısı Bozdağ'ın sosyal medya hesabından yaptığı açıklamaları şöyle;

ABD Başkanı Trump’ın, ABD İsrail Büyükelçiliğini Telaviv’den Kudüs’e taşıma kararını açıklaması, bölgede yeni kriz, kaos ve çatışmaların fitilini ateşledi.

İki gündür İsrail güvenlik güçleri, kararı protesto edenlere karşı orantısız güç kullanıyor ve tartışmasız şiddet uyguluyor.

Kullandığı orantısız güç ve uyguladığı şiddetten dolayı İsrail Hükümetini ve İsrail’i ve bunlara müsebbib ABD yönetimini bir kez daha şiddetle kınıyoruz.

İsrail hükümeti, orantısız güç kullanımını ve şiddet uygulamasını derhal durdurmalıdır. ABD yönetimi de geri adım atmalıdır.

İslam ülkeleri ve müslümanlar, samimi ve cesur bir tutum takınmak zorundadır.

Kudüs, sadece Filistinlilerin değil bütün müslümanların ve İslam ülkelerinin ortak derdi ve davasıdır.

Bu dava, birlik ve dayanışma ile samimi ve cesur hareket edilirse; ancak başarıya ulaşır.
 TRT HABER

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@