Bu akşam için İstanbul'a sarı kodlu uyarı! Soğuk havalar gitmeyecek...

İstanbul'da günlerdir beklenen yoğun kar yağışına çok az kaldı. '87 kışı geliyor mu, gelmiyor mu' tartışmaları sürerken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü de tahminlerini güncelledi. Cuma günü sıcaklıklar birden 15-20 derece arası düşecek, hafta sonu birkaç il dışında tüm illerde kar yağışı olacak. Önümüzdeki haftayı tamamen sıfırın altında geçirmesi beklenen İstanbul'da kar çok yoğun yağacak.

Hava Durumu 10.02.2021 - 18:49 10.02.2021 - 18:49

 Günlerdir uyarısı yapılan kar yağışına artık çok az kaldı. Yarın da mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar, Cuma günü rüzgarın poyraza dönmesiyle bir anda 15-20 derece düşecek. Cumartesi ve pazar günü Batı Marmara, Karadeniz, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'da etkili olacak kar yağışı, yeni haftayla birlikte neredeyse tüm yurda yayılacak. Pazartesi günü birkaç il dışında tüm illerde kar veya yağmurun etkili olması bekleniyor.

BU AKŞAM İÇİN İSTANBUL'A SARI KODLU UYARI

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul için sarı kodlu uyarı yayınladı.

Uyarıda akşam saatlerinde başlaması beklenen fırtınanın kuvvetine dikkat çekildi. Ve oluşabilecek olumsuzluklara karşı tedbirli olunması gerektiği söylendi. 

Yer yer 75-88 kilometreye ulaşması beklenen rüzgarın çatı uçması, soba gazı zehirlenmesi, ağaç ve direk devrilmesi ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara yol açabileceği belirtiliyor. 

İSTANBUL'DA ÇOK YOĞUN KAR BEKLENİYOR

Ani sıcaklık düşüşüyle birlikte cuma günü sabah saatlerinde İstanbul'da kar bekleniyor. Cumartesi günü bölgede kar yok. Ancak pazar günü yoğun kar bekleniyor. Pazar günü başlayan kar yağışının pazartesi, salı, çarşamba günlerinde de ilçe ilçe devam etmesi bekleniyor.

ORHAN ŞEN DUYURDU: İSTANBUL'DA KARIN EN YOĞUN YAĞACAĞI GÜNLER

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul'da karın en şiddetli yağacağı günleri duyurdu. 

UZUN ZAMANDIR BU KADAR UZUN SÜREN SOĞUK GELMEMİŞTİ

NTV Meteoroloji Editörü Dilek Çalışkan, ''Enteresan yapan bu kadar sürecek soğuk hava dalgasıyla uzun süredir karşılaşmıyorduk. Öyleki önümüzdeki hafta İstanbul neredeyse bütün hafta boyunca sıfırın altında'' ifadelerini kullandı.

Yorumlar