Bülent Arınç'a cevap, Ak Parti'li vekil Mehmet Akif Yılmaz'dan geldi!

Yaptığı kritik açıklamalarla, iktidarın dikkat çeken ve kamu vicdanını seslendiren isimlerinden olan Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, bir kez daha gündemde! Yılmaz, Selahattin Demirtaş ve 3 yıldır tutuklu bulunan Osman Kavala'nın tahliyesini isteyen Bülent Arınç'a tepki gösterdi ve; "Yargıda reformu Demirtaş ve Kavala üzerinden yürütmek yanlıştır" dedi.

Gündem 20.11.2020 - 10:03 20.11.2020 - 10:03

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu (YİK) Üyesi Bülent Arınç, 4 yıldır Edirne Cezaevi'nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ve 3 yıldır tutuklu bulunan Osman Kavala'nın tutukluluğunu eleştirdi. İki isme tahliye istemesine sosyal medyadan vatandaşlar sert şekilde tepki gösterdi. Ak Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ise vatandaşın sesi oldu. Yılmaz, "Yargıda reformu Demirtaş ve Kavala üzerinden yürütmek yanlıştır" dedi.

Daha önce yaptığı kritik açıklamalarla 5G, İstanbul Sözleşmesi ve LGBT eleştirileriyle gündem olan ve dikkatleri üzerine çeken Mehmet Akif Yılmaz, biri PKK, diğeri FETÖ çizgisinde olan iki ismi aklama çabalarını sert eleştirdi!

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ OLARAK DEĞERLENDİRİLEMEZ

"Bu iki isim şimdi salınırsa, asıl o zaman yargıya müdahale algısı pekişecektir. Kimse teröristten, kumpasçıdan bir sözde demokrasi kahramanı çıkarmaya çalışmasın! Milletimizin vicdanı bunu kabul etmez. Dünyanın her yerinde terörü öven, terör eylemine çağıran, teröriste cesaret veren sözler suçtur. İfade hürriyeti olarak değerlendirilmez.

TERÖR SEVİCİ ÜZERİNDEN YARGIDA REFORM ÇIKMAZ

PKK terör örgütü lideri APO ‘yu Başkanı olarak gördüğünü ve onun heykelini Ankara’ya dikmeyi hedeflediğini söyleyecek kadar PKK’lı olan, maşeri vicdanda mahkum olmuş bir terörsevici üzerinden Yargıda Reform çıkmaz! Çıksa çıksa sırtını terör örgütlerine dayayan bombacı hamilerine moral motivasyon çıkar! Halbuki böylesine zor bir süreçte Milletimizin moral ve motivasyona ihtiyacı var.

MEHMET AKİF YILMAZ KİMDİR?

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@