Bülent Arınç’tan dikkat çeken Davutoğlu ve Babacan çıkışı “Ya gizli şeyleri konuşurlarsa!”

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi Bülent Arınç, gündeme ilişkin değerlendirmeler de bulundu.

Siyaset 07.03.2020 - 17:19 07.03.2020 - 17:19

Katıldığı bir televizyon programında konuşan Arınç: Ahmet Davutoğlu ve Ali Babacan’ı kastederek “Birlikte olduğumuz dönemlere ait suçlamalar yapılırsa, onlar da meşru müdafaa haklarını kullanır. Belki de mahrem kalması gereken konuları kendilerini savunmak adına konuşabilirler. Bu da testiyi çatlatır. İki tarafa da zararı olur. “dedi.

İşte Arınç’ın açıklamaları…

İSYAN EDİYORUM

150 bin kamu görevlisi ihraç edildi. Haksızlığa uğradığını iddia edenler oldu.

OHAL kalktı ve bu kişilerden aç kalanlar var. Yüzde 10 nispetinde işe iade edildi. Bu da yeterli değil. Hakkında takipsizlik kararı verilmiş, beraat etmiş insanlar sadece ihraç edilmekle kalmadı. Yurt dışı çıkış yasağı var, pasaportlarına el konuldu. Kimse iş vermiyor. Ben de isyan ediyorum, bu adam dağa mı çıksın yani.

Bunlar da inançlı insanlar. Bir yargı kararına itibar etmeyecekse neye itibar edeceğiz. Bu insanlar eziliyor, yarına dönük güvenleri kalmıyor.

BİRİLERİ RÖVANŞ HAZIRLIĞINDA:

Allah adaleti emreder. Adaletin zıddı zulümdür. Bir ayet var; Sizin bir topluluğa, kavme olan nefretiniz sizi adaletten ayırmasın. Biz bu adamları sevmiyoruz. Topluca bakamazsınız. Babanın suçundan evladı suçlayamazsınız. Yargıtay bazı kararları bozmaya başladı, onları selamlıyorum. Filanın damadı çıktı. Bir kesim rövanş hazırlığı içinde. Bize zamanında şöyle yapmışlardı. Biz de onlara bunu yapacağız.

 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@