Bülent Deniz yazdı! 'Great Reset' mi geliyor?

Habervakti Genel Koordinatörü Bülent Deniz kalem aldığı 'Great Reset’e, Great Reset!' başlıklı yazısında Osmanlı'nın ve Türkiye'nin kuruluşunda ortaya konan hamlenin bir yenisinin daha yakın zamanda gerçekleşeceği yönünde açıklamalarda bulundu.

Gündem 23.09.2020 - 23:11 23.09.2020 - 23:11

Yazısını, ''Kurucu irade, hazırlığı yapılan yeni dönemin, yeni lideri ve ekibi için ‘’false flag(*)’’ çekti! Beyliklere ve birbirlerine omuz atıp çelme takanlara değil, yüzyılın Abdulhamid'ine ve ‘’Karabekir’in’’ kime topuk vurup, selam duracağına bakın! Great Reset’e, Great Reset!'' vurgusuyla tamamlayan Deniz dikkat çeken ifadelerde bulundu.

İşte Deniz'in söz konusu yazısı:

İspanyol gribi, Dünya Savaşı’nın son aylarında tüm dünyayı etkisi altında almış ve üç dalga halinde seyretmişti. Kayıtlara göre yaklaşık 18 ay ile 24 ay arasında sürdüğü biliniyor. İlk dalgada dikkatleri üzerine çektiysede o evrede kimse ne olduğunu anlayamamıştı! İkinci dalga ise çok şiddetli oldu, milyonlarca insan hayatını kaybetmişti. Üçüncü dalga artçılar olarak devam etti ve salgın zamanla azalarak nihayete erdi.  Yine bilgilere göre İspanyol Gribi, Covid 19’un tersine (genel olarak) zayıf ve yaşlılardan daha çok ne hikmetse sağlıklı gençleri etkiliyor, sanki birileri; savaşla(ta) ölmeyen genç nesilleri bu salgınla yok etmek istiyordu...

Bir yanda dünyayı yaşanmaz hale getiren İspanyol Gribi salgını, diğer yanda yorgun ve dizleri üstüne çökmüş, sırtlanların parçalamak için can attığı Devlet-i Âli Osman! Selçuklu gibi, O da yıkılıyordu şimdi! Sonradan anlaşılacağı üzere dünya, yeni bir düzene geçiyor ve (itaat etmeyen) hanedanlıklar bir bir yıkılıyordu!

Doğu’da Babür Şahlığı, Batı da Habsburg Hanedanlığı ve merkezde OsmanlıRomanov ve Hohonzeller Hanedanlığı! Tüm bunlar tesadüf olabilir miydi?

BABÜR ŞAHLIĞI bugünkü Hindistan’ı, Pakistan’ı, Bangladeş’i ve Afganistan’ı kapsıyordu. Osmanlı’nın yıkılmasından ise 72 devlet ortaya çıkmıştı. Sıradışı olan ve gözlerden kaçan ilginç bir ayrıntı ise OSMANLI’nın yıkılmasıyla, Hanedanlık içerisinde ki en güçlü Sefarad Yahudi ailesi olan ve hep gözlerden kaçmış bir vakıa olarak öylece orada analiz edilmeyi bekleyen KAMONDO AİLESİ’de ilginç bir şekilde tasfiye ediliyordu.

HABSBURG’lar ise Alman Krallığı, Avusturya Arşidüklüğü, Bohemya, İspanya, Kutsal Roma Cermen İmparatorluğu, Macaristan-Hırvatistan, Napoli, Portekiz Krallığı, Sicilya ve hatta Meksika’ya uzanıyordu.

Dünya’da, ‘’özgürlük, hürriyet, milliyetçilik’’ rüzgarları esiyor, Anadolu’da bu rüzgar ‘’Hürriyet, Müsavat, Uhuvvet, Adalet’’ kavramlarına evriliyordu! Hanedanlıklar, ulus devletlere dönüşüyor, dönüştürülüyordu. Bugünün ‘’Arap Baharı’’, yüzyıl önce farklı saiklerle ama aynı amaç için mi estiriliyordu?

YAZININ DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@