Çağlar Cilara'nın paylaşımı düzmece çıktı! Başörtülü kızı hedef göstermişti...

Sosyal medyada Nihat Hatipoğlu'nun iftar programında bir tıp fakültesi öğrencisinin sorduğu iddia edilen soru çok konuşuldu. İddanın yalan olduğu çok geçmeden ortaya çıktı

Yaşam 01.06.2019 - 23:25 01.06.2019 - 23:25

Özellikle sosyal medyada Nihat Hatipoğlu'nun programında bir tıp fakültesi öğrencisinin sorduğu iddia edilen soru çok konuşuldu.

Bir çok kullanıcı tarafından yapılan paylaşımlara göre programda bir tıp fakültesi öğrencisi Hatipoğlu'na  ”Hocam ameliyat anında namaz vakti gelirse ameliyatı bırakıp namaz kılmak daha fazla sevap değil mi?” şeklinde bir soru yöneltti.

Hızla sosyal medyada yayılan iddia bazı haber sitelerinde de dile getirildi.

Ancak dile getirilen iddia yalan çıktı. Teyit.org sitesine göre bahse konu öğrenci 10 Haziran 2018’deki “Nihat Hatipoğlu ile Sahur” programında Hatipoğlu'na bir soru yöneltti. Ancak öğrencinin yönelttiği soru abdest almak ile ilgiliydi.

Başörtülü kızı hedef gösterip rencide etti

Sosyal medya hesabından tıp öğrencisi olduğu belirten başörtülü genç kızı hedef gösteren ve rencide eden Cilara, "Tıp öğrencisinin Nihat Hatipoğlu'na sorusu: Hocam ameliyat anında namaz vakti gelirse ameliyatı bırakıp namaz kılmak daha fazla sevap değil mi?" ifadesiyle skandal paylaşımında bulundu.

Kenan Kıran'dan gazetecilik dersi

"Çağlar bey, bu sorunun görüntüsü var mı? @caglarcilara" şeklinde bir uyarıda bulunan gazeteci Kenan Kıran, Cilara'ya gazetecilik dersi verdi. 

Görüntüyü paylaşan Kenan Kıran, "Çağlar bey. Görüntüdeki ses ile yazdığınız tweet sanki uyumsuz.. @caglarcilara" ifadesiyle Cilara'nın algı operasyonunu elinde patlattı. 

Paylaşımı sildi, özür diledi

Kenan Kıran'ın gazetecilik dersinin ardından özür diledi. İdeoloji uğruna başörtülü genç bir kızın onuruyla oynamayı gözardı eden ve konuya sorgulamadan atlayan Cilara, Doğruluğundan emin olmadan başka bir hesapta görüp paylaştım. Başta bu genç kardeşim olmak üzere herkes özür diledim. Hata herkes yapar, önemli olan hatayı tekrarlamamak ve özür dilemek bence. Ben de trollendim. Emin olmam lazımdı. Hatamı kabul ediyorum." dedi.

Çağlar Cilara'nın takipçileri de sorgulamada atladı

Çağlar Cilara gibi takipçileri de sorgulamadan iddiaya atladı ve başörtülü kıza kin kustu. Cilara'nın paylaşımı yüzlerce beğeni ve paylaşım aldı.

Yorumlar