Çanakkale'de balık bereketi

Yerel 03.09.2008 - 11:58 03.09.2008 - 11:58

Gece "Parion" isimi tekne ile denize açılan balıkçılar, sabah saatlerinde kasalar dolusu sardalya balığı ile Çanakkale iskelesine dördü. Teknelerindeki balıkları sahile indirmek için büyük çaba sarfeden balıkçılar, yeterli iskelenin olmaması sebebiyle balıkları gümrük iskelesinden nakledebildi.

Çanakkale Su Ürünleri Kooperatifleri Birlik Başkanı Hasan Uysal, av sezonunun fırtınalı hava ile başladığını belirterek, "Havanın rüzgarlı olması sebebiyle ilk gün biraz balık az oldu. Ancak bugünden itibaren fırtınanın etkisini kaybedeceğini öğrendik. Önümüzdeki günlerde özellikle palamut çok olacak. Durum onu gösteriyor. Bugünde "Parion" isimli teknemizle Çanakkale Boğazında 5 ton Sardalya balığı yakaladık.

Ancak ne var ki bu balıkları sahile çıkarmakta güçlük çekiyoruz. Çanakkale'de bir iskelenin olmaması sebebiyle balığı sahile nakletmekte güçlük çekiyoruz. Gümrük iskelesine güçlükle yanaştırdığımız teknemizden bu balıkları kıyıya çıkarırken zarlanıyoruz. Yetkililerin bu konu ile ilgili gerekli çalışmayı yapmalarını istiyoruz" dedi. Bu ara yakalanan 5 ton Sardalya balığı ise il merkezi ile civar illerde satılmak üzere araçlarla götürüldü.

İHA

Yorumlar