Canan Kaftancıoğlu'ndan Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eyleme destek! CHP neyi planlıyor?

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Prof. Dr. Melih Bulu'nun Boğaziçi Üniversitesi Rektörlüğü'ne atanması çeşitli provokasyonları da beraberinde getirdi. Üniversitenin Güney Kampüsü girişinde toplanan öğrenciler protesto gösterisi yaparken CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eylem yerine giderek olaylara destek verdi.

Siyaset 04.01.2021 - 20:20 04.01.2021 - 20:20 Bülent Deniz

Yeniakit'te yer alan habere göre, Boğaziçi Üniversitesi'ne yapılan rektör atamasını protesto eylemlerine, CHP'den anında destek geldi. CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, protestonun yapıldığı alana giderek olayların  Türkiye, 2023 vizyonuyla hedeflerine doğru başarılı adımlarla ilerlerken muhalefetten milletin iradesine yönelik küstah tehditler yükselmeye başladı.

Eş zamanlı darbe mesajları

CHP'ye yakınlığıyla bilinen gazeteci Can Ataklı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı hedef alarak darbe iması yaptı. Aynı anlarda eski genelkurmay başkanı İlker Başbuğ da benzer ifadeler kullandı. Adnan Menderes'i hatırlatan İlker Başbuğ, "Menderes erken seçim tarihini açıklasaydı 27 Mayıs önlenebilirdi." dedi.

CHP,  Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olayların fitilini ateşliyor

Tartışmalar sürerken CHP'liler de Boğaziçi Üniversitesi'nde başlayan protestolar için harekete geçti. Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Melih Bulu'ya karşı eylem yapan öğrencilere, CHP'den destek geldi.

Kaftancıoğlu'ndan örgütlü dayanışma çıkışı 

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, eylemlerin düzenlendiği alana giderek örgütlü dayanışma vurgusu yaptı.

Canan Kaftancıoğlu, "Boğaziçi Üniversitesi ve destek veren diğer üniversite öğrencilerine bir vatandaş olarak teşekkür ediyorum her şeyden önce.. Örgütlü dayanışmayla; üniversitelere intihal ya da kayyumla değil zekayla girilebileceğini bir kez daha gösterdikleri için.." ifadelerini kullandı.

Koronavirüs önlemleri yok

CHP ve terör örgütü PKK'nın siyasi kanadı HDP tarafından da desteklenen Boğaziçi Üniversitesi'ndeki eylemlerde, koronavirüs tedbirleri de unutuldu.
Sosyal mesafeye uymayan eylemciler, koronavirüsün yayılmasına uygun bir ortam oluşturdu.

Yorumlar (1)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@