Canlı yayında kavga: 'Utanmaz'

Hürriyet yazarı Nedim Şener ile Habertürk yazarı Sevilay Yılman sözde çözüm süreci üzerinden başlayan tartışmada canlı yayında adeta birbirlerine girdi.

Gündem 18.01.2020 - 14:45 18.01.2020 - 14:45

Habertürk'te Hülya Hökenek'in moderatörlüğündeki Enine Boyuna programının sonuna doğru katılımcılardan Gazeteci Nedim Şener ile Gazeteci Sevilay Yılman ağız kavgası yaptı.

Sevilay Yılman'ın "Çözüm sürecini en çok destekleyen isimlerdenim, AK Parti döneminde de, şimdi de destekliyorum... Kürtler HDP'yi sığınılacak liman olarak görüyor" sözlerine karşılık Şener şöyle bağırdı:

"Sevilay Yılman'ın duruşuna bakın, yanlışın nerede olduğunu görün. Açılımı desteklemek dün de bugün de yarın da yanlış Kardeşlikle açılımı karıştırmayın. Kürt toplumunu bu işe katmayın. Ortada PKK diye bir terör örgütü var. Yarın PKK'nın inisiyatifi dışında HDP bir iş yapmaya kalksın, Allah korusun iki bomba patlatarak her şeyi terse çevirebilir. Eğer ben destekleseydim sokağa çıkamazdım. Çözüm sürecini destekleyenler senin gibi utanmaz."

Nedim Şener'in daha önce Selman Öğüt-İsmail Saymaz tartışmasında yaşanan, Selman Öğüt'ün mikrofonunun kısılması olayına karşı tedbirli davrandığı görülüp sesini yükselttiği anlaşılırken Yılman da bağırarak itiraz etti.

Nedim Şener "utanmaz" kelimesini birkaç kez vurgulayarak kullandı. Program, reklam arası olmamasına rağmen sunucu Hülya Hökenek'in Nedim Şener'e sinirlenmesi üzerine kesildi ancak bir süre sonra tekrar başladı.

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@