Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Hırvatistan'da mevkidaşı ile ortak basın toplantısı düzenledi. İsveç'te yaşanan skandal sonrası sert tepkiler veren Çavuşoğlu 'PKK İsveç'i adeta rehin almış durumda'' dedi.

NATO'ya üyeliğine Türkiye'nin teröre destek verdiği gerekçesiyle karşı çıktığı İsveç'te binalara terörist başı Öcalan'a ait görseller asılmasına Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu tepki gösterdi. Çavuşoğlu, ''PKK İsveç'i adeta rehin almış durumda'' dedi.

Çavuşoğlu'nun açıklamalarından satır başları şu şekilde; 

"İSVEÇ'TE KANUN VE YETKİLİLERİN NE KADAR GEVŞEK OLDUKLARINI GÖSTERİYOR"

İsveç'teki son olaylar terörle mücadelede İsveç kanunlarının ve yetkililerinin ne kadar gevşek olduğunu gösteriyor. PKK, adı üstünde terör örgütüdür. Terör örgütü PKK/YPG İsveç'in NATO üyesi olmaması için elinden geleni yapıyor.

PKK destekçisi bir milletvekili var. NATO'ya üye olunmaması için her türlü çabayı sarf ediyor.

"PKK, İSVEÇ'İ ADETA REHİN ALMIŞ DURUMDA"

Terörle mücadele konusunda somut adımlarını görmek istiyoruz. Sadece bize değil İsveç'in de ulusal çıkarlarına karşı çalışıyor. PKK, İsveç'i adeta rehin almış durumda'

Soylu: Uyuşturucuya bağlı ölümler, aralıksız 5 yıldır düşüyor Soylu: Uyuşturucuya bağlı ölümler, aralıksız 5 yıldır düşüyor

İki ülkenin üyelik süreciyle ilgili biz iki ülkenin belgelerini yetersiz bulduk. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Brüksel'e gidecekler belge üzerinde bir çalışma yapılacak orada.

Türkiye'nin Batı Balkanlar'daki tutumu gayet açıktır. Bölgenin huzurunu, istikrarını ve kalkınmasını detekliyoruz.