'Cem Yılmaz filmlerinde uyuşturucu propagandası yapıyor!'

Tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez, Cem Yılmaz'ın, çektiği sinema filmlerinde uyuşturucu propagandası yaptığını öne sürdü.

Dosya 30.10.2019 - 15:18 30.10.2019 - 15:18 Bülent Deniz

Milli kimliğiyle öne çıkan tiyatro sanatçısı Ahmet Yenilmez, komedyen Cem Yılmaz'ın filmlerindeki karakterler ve araçlar üzerinden uyuşturucu propagandası yaptığını belirtti.

Yenilmez yaptığı açıklamada önce, "GORA filmini bir alın ele. Uzay mekiğinin adı neydi?" sorusunu sordu.

Bahsi geçen uzay mekiğinin isminin "KAFA1500" olduğunu belirterek sözlerine şöyle devam etti:

"Dünyanın hiçbir yerinde, uyuşturucuya bir reklam filmi çekilse, GORA, AROG ve Yahşi Batı gibi bir reklam filmi çekilemez.

FİLMLERİNDEKİ KARAKTERLERE DİKKAT ÇEKTİ

Bütün uyuşturucu jargonlarının hepsi GORA filminin içindedir uzay mekiğindeki ada kadar, 'Bob Marley Faruk' isimli Rasim Öztekin'in canlandırdığı karaktere kadar, 'Komutan Kubar'a kadar, bilmem neye kadar... AROG'u hatırlayın. Hasan Kaçan'ın canlandırdığı karakterin ismi: Cuvara... Yahşi Batı filminde bir sahne 7 buçuk dakika bir sahne uyuşturucu reklamı. Ben bunu zamanında gündeme getirdiğimde kimse buna kulak asmadı.

"BU FİLMLERE YAŞ SINIRI KONMADI"

Yaş sınırı da konmadı bu filmlere. Bakın bunu kimse görmedi. Bunu yazdık, konuştuk, söyledik dedik ki 'Arkadaşlar yapmayın etmeyin ey devlet yetkilileri sansür tamam karşıyız da yaş sını konmuyor bu filmlere ve baştan aşağı bütün uyuşturucu jargonunun filme bezenmiş halleri kare kare.' " 

Yorumlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@