Çok sayıda kişinin Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nde cinsiyet değiştirme operasyonu için sıra beklediği iddialarına ilişkin üniversiteden açıklama geldi.

Soylu: Uyuşturucuya bağlı ölümler, aralıksız 5 yıldır düşüyor Soylu: Uyuşturucuya bağlı ölümler, aralıksız 5 yıldır düşüyor

İstanbul Medeniyet Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ahmet Akın'ın "Cerrahpaşa'da 4 bin kız, erkek olmak için bekliyor. Zeynep Kamil'de de 2 bin 700 erkek, kız olmak için bekliyor" iddiasına İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden cevap geldi.

'Tamamıyla dezenformasyon'

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Çeşitli basın yayın organlarında yer alan ve sosyal medya platformlarında sıkça paylaşıma konu olan Cerrahpaşa Tıp Fakültemizde cinsiyet değiştirme ameliyatlarına yönelik iddiaların yer aldığı haberlerin içeriğinde verilen hasta sayıları gerçeğin çok üzerinde ve abartılıdır. Profesör unvanlı ve üniversitemizle ilişkisi olmayan bir öğretim üyesinin açıklamasına dayandırılmış bu haberler tamamıyla dezenformasyonun sonucu olup toplumu yanlış yönlendirme amacına hizmet etmektedir” denildi.