Daha önce Hazreti Muhammed(s.a.v)’e yönelik hakaret içerikli karikatürler yayımlayan Charlie Hebdo, bu kez de binlerce kişinin hayatını kaybettiği Türkiye’deki depremleri nefret diliyle karikatürize etti.

Charlie Hebdo’nun sosyal medya paylaşımı büyük tepki topladı.

Derginin Twitter hesabında, “Türkiye’de deprem” başlığıyla yapılan paylaşımda, yıkılan binalar ile devrilen bir aracın bulunduğu çizimin üstüne “Tank göndermeye ihtiyaç kalmadı” yazıldı.

Derginin “günün çizimi” notuyla paylaştığı nefret paylaşımı sosyal medyada büyük tepki topladı.

Saldırıya birçok kesimden tepki geldi:

İbrahim Kalın: Modern barbarlar 

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın söz konusu paylaşımı alıntılayarak "Modern barbarlar! Kin ve nefretinizde boğulun" notunu düştü.

İHH da tepki gösterdi

İHH'nın gençlik teşkilatı Genç İHH'nın sosyal medaya hesabından yapılan paylaşımda "Hz.Peygamber'e yönelik hakaret içerikli karikatürleriyle bilinen Fransız Charlie Hebdo Dergisi, saldırgan tavrına devam ediyor. Şimdi de ülkemizde yaşanan olağanüstü depremi alaya alıcı bir karikatür yayınladı: “Türkiye’de Deprem. Tank göndermeye bile gerek yok.” denildi

İzdiham dergisi: 'Alçaksınız'

Mahsun Kırmızıgül: 'Soytarılık'

Şarkıcı Mahsun Kırmızıgül "Bu nasıl bir soytarılıktır. Bu nasıl bir zihniyettir. Allah belanızı versin. İnsanlık gerçekten ölmüş." ifadelerini kullandı.